ח"כ חסון: "בנט ולפיד מוכנים לשלם מחיר פוליטי על סוגיית השוויון בנטל"

נציגה השני של קדימה בכנסת התייחס לברית המשולשת בין בנט, לפיד ומופז והצהיר כי לא תהיה כל פשרה בעניין השוויון בנטל. "המפגש נועד לתאם קו שלא מתפשרים עליו - ואנחנו לא מתכוונים להתפשר עליו"

"לא נתפשר". ח"כ חסון (חדשות 2)

לא תהיה פשרה בנושא השוויון בנטל: ח"כ ישראל חסון (קדימה) אמר הבוקר כי לפיד, בנט ומופז לא ייכנסו לממשלת נתניהו הבאה, אם לא תושג הסכמה בעיקרון השוויון בנטל. לדבריו, קדימה לא "בכיס של נתניהו" ולא תהיה שותפה בקואליציה שלא תסדיר את הנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל התייחס ח"כ חסון לפגישה שנערכה אתמול בחשאי בין יו"ר מפלגתו ח"כ שאול מופז ומנהיגי יש עתיד והבית היהודי, יאיר לפיד ונפתלי בנט. "יש עניין משותף שאנחנו מסכימים לו, ועל כך היו הדיונים אתמול. המפגש נועד לתאם קו שלא מתפשרים עליו - ואנחנו לא מתכוונים להתפשר", אמר ח"כ חסון.

ח"כ חסון גיבה את הברית של בנט ולפיד בנושא השוויון בנטל והביע תמיכה גדולה במהלכיהם הפוליטיים. "בנט ולפיד מוכנים לשלם מחיר פוליטי על העניין הזה. אני מאוד מעריך אותם על זה. אחרי שזה יתרחש יבינו כמה זה חשוב", הצהיר והבהיר: "אנחנו נכנסנו אז לממשלה בדיוק על מה שלפיד ובנט מתעקשים עליו היום".

"קשה להכניס אותי ואת מופז לכיס"

נציגה השני של קדימה בכנסת אף העריך כי ניתן להגיע להסכמה עם החרדים בנושא השוויון בנטל, וכי הוא אינו פוסל כל שותפה שתסכים לעקרונות שייקבעו. "אני מאלה שסבורים שאפשר לעשות את הדברים עם החרדים, רק שאסור להתפשר על העקרונות. החרדים יחליטו אם אפשר לעשות את זה או לא", סיכם.

בנוסף, התייחס חסון להערכות והדיווחים בתקשורת לפיהן קדימה היא הבאה בתור להיכנס לקואליציה של נתניהו. "עסקתי רוב חיי בהערכות מודיעין וידעתי תמיד להבדיל בין הערכות לעובדות. אותי ואת שאול מופז קשה מאוד לדחוף לכיס", הבהיר חסון ואמר כי אין בכוונת מפלגתו לחזור על המהלך שבגללו פרשו מהממשלה הקודמת. "פרשנו עם 28 מנדטים על הקו הזה בעבר, ואין לנו שום סיבה לא להמשיך לעמוד על דעתנו בעניין גם עם 2 מנדטים", אמר. "נתניהו מקבל עכשיו מועד ב' - וזו ההזדמנות לפעול בעניין", סיכם.