בכירים בליכוד: בש"ס התגמשו - הם בדרך לממשלה

דרעי, ישי ואטיאס נפגשו היום בכנסת כדי לגבש חזית אחידה לגבי דרישותיהם בנושא השוויון בנטל. בליכוד טוענים שש"ס קרובה מאוד לחתימה על ההסכם הקואליציוני: "מצפים שגם מפלגות אחרות יבינו שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה"

לאחר "התנועה" של ציפי לבני, מסתמנת עוד שותפה בממשלת נתניהו החדשה - מפלגת ש"ס. שלושת ראשי המפלגה, חברי הכנסת אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס, נפגשו היום בכנסת כדי לגבש חזית אחידה בכל הקשור לדרישותיהם בנושא מתווה השוויון בנטל. גורמים בש"ס אומרים כי מטרת הפגישה היא לבחון אפשרות לסכם כבר עכשיו עם נציגיו של ראש הממשלה נתניהו על כניסה לקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכירים בליכוד טוענים שש"ס קרובה מאוד לחתימה על ההסכם הקואליציוני וכי המפלגות החרדיות צפויות להכריע האם לקבל את המתווה המתוקן לשוויון בנטל, שגיבש הפרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה. זאת, לאחר שנרשמה התקדמות משמעותית בין הצדדים. "ש"ס כבר בפנים, הם התגמשו - ואנחנו מצפים שגם במפלגות האחרות יתגמשו ויבינו שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה", אמרו הבכירים.

על פי ההערכות, ש"ס צפויה להודיע בימים הקרובים על קבלת מתווה קנדל, שהוא למעשה סלע המחלוקת בינה לבין הליכוד-ביתנו. על שאר הנושאים, כולל פתיחת המשא ומתן המדיני והצטרפותה של ציפי לבני לקואליציה, עודכן דרעי, והם לא עומדים בבסיס ההסכמות עם נציגי הליכוד.

ח"כ אריה דרעי התקשר ללבני לאחר שחתמה ראשונה על ההסכם הקואליציוני, ובירך אותה. "לבני בוודאי תתרום רבות מניסיונה למען האתגרים העומדים לפנינו, מדינת ישראל זקוקה היום לממשלה שתאחד בין חלקי העם ולא תגרום למחלוקות ושיח של פסילת האחר", אמר דרעי.