קמפיין בליכוד: "לצרף את בנט ולפיד"

נתניהו מנסה לפרק את המוקש של הברית בין יש עתיד והבית היהודי, אך גם בתוך מפלגתו מופעלים לחצים לצירוף שתי המפלגות לממשלה. פעילים מרכזיים בליכוד מחתימים על עצומה הקוראת להקים קואליצייה עם לפיד ובנט ויקיימו כנס תמיכה: "העבר, ההווה והעתיד שלנו הם ממשלה עם בנט ולפיד ולא ממשלה שבסיסה חרדים"

קריאה בליכוד: "לצרף בנט ולפיד" (יח"צ, חדשות 2)

הניסיונות של נתניהו לפרק את הברית בין לפיד ובנט, שעושה לו חיים קשים, לא צלחו עד כה, ובליכוד נשמעים קולות הקוראים לראש הממשלה שלא להקים ממשלה בלי יש עתיד והבית היהודי. פעילים מרכזיים במפלגת השלטון מחתימים את מתפקדי הליכוד על עצומה הקוראת לצרף את לפיד ובנט לממשלה ולא להקים קואליצייה על בסיס החרדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קבוצה גדולה של אישים בכירים בליכוד ופעילי שטח מרכזיים יוצאים נגד התסריט האפשרי של ממשלה בלי יש עתיד והבית היהודי ומארגנים כינוס בנושא במטרה להפעיל לחץ על נתניהו. "העבר,ההווה והעתיד של תנועת הליכוד הינם ממשלה עם בנט ולפיד ולא ממשלה שבסיסה חרדים", אמר אריק זיו, עורך אתר "ליכודניק".

"העם אמר את דברו כי הוא רוצה את נתניהו ראש ממשלה כאשר לידו יהיו לפיד ובנט", הדגיש זיו, "אך מתברר כי נתניהו מנסה להרכיב ממשלה שבסיסה החרדים. אנחנו קוראים לנתניהו להקים ממשלה עם הבית היהודי ויש עתיד".

"נתחיל להשמיע את קולנו"

הוא הוסיף: "קיים היום חלון הזדמנויות של תנועת הליכוד לחולל שינוי חברתי. הברית ההיסטורית של הליכוד היא עם מעמד הביניים והנושאים בנטל השירות הצבאי".

גם משה איפרגן, עורך האתר "ליכוד שלי" והאיש שהפיץ במהלך קמפיין הבחירות את מודעת "הגטו" נגד בנט, שעוררה סערה גדולה, הצטרף גם הוא ליוזמה. "עד כה היינו רוב דומם, בכוונתנו להתחיל ולהשמיע את קולנו", הסביר.

"נושא השוויון בנטל הוא קריטי לליכודניקים ונתניהו לא מקשיב למצביעים. יש כבר פעילי ליכוד שאומרים שהם לא יצביעו למפלגה יותר. נתניהו צריך לשכנע את הליכודניקים למה אנחנו, בתור מפלגה שמייצגת אוכלוסייה משרתת, צריכים להסכים למודל המעוות הזה", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט משה איפרגן, פעיל המפלגה.

הוא גם הסביר את המהלך, על רקע קמפיין ה'גטו' של בנט שהוא יזם. "כשעשינו את קמפיין הגטו נגד בנט תקפנו את מגזריות הקמפיין. מה שקרה זה שהמגזר הדתי לאומי בא למפלגה שלנו, השפיע על הרשימה והלך להצביע בנט. נקודת המבט של בנט היא אותה נקודת המבט של הליכוד", ציין . זה לא עניין של בנט או לפיד, אני רוצה לדעת למה יאיר לפיד צריך לדאוג לשיוויון בנטל? זה צריך להיות יותר עניין של המחנה הלאומי משל יאיר לפיד .יש ברית פוליטית היסטורית בין הליכוד לבין ש"ס שלא משרתת את העמדות שלנו".