ח"כ אלעזר שטרן: "אני נבוך מהתעלמות מצנע מפרץ"

ח"כ הטרי ממפלגת התנועה למד היום שיעור ראשון בפוליטיקה כשראה את מצנע מסרב ללחוץ את ידו של פרץ לאחר הדיווח שהראשון לא יקבל תיק. "זה מביך אותי מאוד", אמר. "מי שקובע מי יהיו השרים זו יו"ר הסיעה"

חבר הכנסת אלעזר שטרן, מס' 4 במפלגת "התנועה", התייחס היום ללחיצת הידיים שלא הייתה הבוקר בין עמיר פרץ ועמרם מצנע בישיבת סיעת מפלגתו. "אני נבוך מהסיטואציה הזאת", הודה שטרן, "זה מביך אותי מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לערוץ הכנסת התייחס חבר הכנסת הטרי גם לעצם המינוי של פרץ לתפקיד השר להגנת הסביבה. "לא שמעתי שהבטיחו למצנע להיות שר", אמר שטרן, "ואני לא יכול לשלול את העובדה שמי שקובע בסוף מי יהיו השרים שלו הוא ראש הסיעה בלבד".

שטרן המשיך להעניק גיבוי לעמיר פרץ, גם נוכח הביקורות על כך שהפוליטיקאי הוותיק - שעזב את מפלגת "העבודה" משום שלא שמע התחייבות מיחימוביץ' שלא תיכנס לממשלת נתניהו - יכהן כשר בממשלתו הבאה. "הוא לא עזב את העבודה בגלל זה", טען שטרן, "הוא עזב בגלל היחס שקיבל".

"זה לא עניין של תיק"

"נבוך מהסיטואציה", ח"כ אלעזר שטרן (חדשות 2)
לא היה קשה לחוש במתח הרב ששרר הבוקר בין חברי הכנסת של מפלגת "התנועה" בישיבת הסיעה הראשונה לאחר החתימה על ההסכם הקואליציוני. ציפי לבני שימשה כחיץ מפריד בין עמרם מצנע לעמיר פרץ, שישבו משני צידי המתרס.

לבני מיאנה לענות לשאלות העיתונאים, והתמקדה בסיבות שבגינן "התנועה" החליטה להיכנס לקואליציה הבאה. "הנושא המרכזי היה העניין המדיני ועד כמה נוכל להשפיע בו, ואת זה ללא ספק קיבלנו", אמרה לבני, והוסיפה כי "משרד המשפטים יאפשר לתנועה לקדם את השקפת עולמנו גם בשמירה על ערכי מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, ולמנוע הקצנה שראינו בכנסת הקודמת". עוד אמרה לבני כי "זה לא עניין של תיק אלא של יכולת להשפיע על המדיניות של הממשלה הבאה".

על פי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד-ביתנו להתנועה, "עם הקמת הממשלה, ראש הממשלה יסמיך את שרת המשפטים לשמש כנושאת והנותנת עם הפלסטינים במטרה להגיע להסדר מדיני עמם שמסיים את הסכסוך. ראש הממשלה ושרת המשפטים יפעלו עם הקמת הממשלה לחידוש התהליך המדיני. אם יושג הסכם, הוא יובא להכרעת הממשלה והכנסת, ואם יהיה בכך צורך על פי דין למשאל עם. בעניין זה יינתן חופש הצבעה".

עם זאת, הובהר בהסכם כי לבני תתאם עם ראש הממשלה, כאחראי-על וכמתווה המדיניות, את המהלכים המוצעים על ידה ותדווח לו באופן שוטף וקבוע עם כל ההתפתחויות