לבני: "נכנסת לממשלה בגאון וראש מורם"

שרת המשפטים הבאה לא מתרגשת מהביקורת מימין על ההסכם הקואליציוני עם נתניהו. "כדי להוציא את ישראל מהבידוד צריך להתחיל תהליך מדיני", אמרה. "האם נצליח? זה תלוי בנו, בפלסטינים ובמנהיגות"

יושבת ראש התנועה, ח"כ ציפי לבני, הגיבה הבוקר לראשונה בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל להצטרפותה לממשלת נתניהו הבאה ואמרה כי "המבחנים הגדולים עוד לפנינו - גם שלי וגם של נתניהו". בתגובה לביקורת מצד הבית היהודי אמרה לבני: "הביקורת שלהם נגד כניסתנו לממשלה מראה על שינוי חיובי שקורה כאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבני התייחסה לעובדה כי מכל המפלגות בכנסת, דווקא מפלגתה שלה, שחרטה על דגלה את המו"מ המדיני מול הפלסטינים, נכנסת ראשונה לממשלת הליכוד ביתנו ואמרה: "אני הולכת בגאון, בראש מורם, אחרי שקיימנו הרבה מאוד שיחות. הביקורת שלי כלפי נתניהו לא הייתה סוד. לפני ארבע שנים נתניהו הרכיב ממשלה שכללה שותפים טבעיים וכעת הנה כאן ישנו מצב בו הוא פונה גם למפלגות אחרות שחשוב להן התהליך המדיני".

בנוגע להצהרתה טרם הבחירות כי לא תשב בממשלה יחד עם מפלגתו של נפתלי בנט, טענה לבני כי "אמרתי שלא אשב עם המדיניות של בנט. זו המדיניות שתוביל את הממשלה הזו. אני לא עסוקה בפאזל פוליטי. חזרתי לפוליטיקה וישנה רק אמירה אחת עליה אני מחויבת לפיה אלחם על המו"מ המדיני".

"צריך להוציא את ישראל מהבידוד"

על פרטי ההסכם עם נתניהו אמרה לבני כי "ביבי הלך על המהלך עם ידיעה שתהיה ביקורת גם מהליכוד וגם מהבית היהודי. הסיכום ביני לבין נתניהו זה לאן להוביל את ישראל. יש ללכת עם הבנה משותפת שעל מנת להוציא את ישראל מהבידוד צריך להתחיל תהליך מדיני. בוודאי שנתניהו הוא ראש הממשלה, ואני אוכל להיות זו שמייצגת את ישראל בחדר המו"מ ושם לעשות מה שאני יודעת לעשות הכי טוב".

לבני אף התייחסה לראשונה לתוצאות הבחירות ואמרה כי לדעתה מפלגתה לא נחלה כישלון. "אין לי תחושת כישלון", הבהירה. "נכנסתי למערכת חודש וחצי לפני הבחירות. ככל שהיינו מצליחים לייצר חיבור אידיאולוגי, שמדבר על הליכה משותפת יחד עם קבוצות אחרות בתוך הגוש, אולי התוצאה הייתה אחרת. הלכתי על נושא אחד שידעתי שהוא לא פופולרי."

לבני הוסיפה כי "זאת האמונה שלי ובשביל זה חזרתי. אולי זה מדובר רק בשישה מנדטים אבל מדובר גם במאות אלפי אנשים שנותנים בי אמון. אני מלאת שמחה שאוכל ליישם את זה. הכל תלוי בהרכב הממשלה, בעולם, בפלסטינים, אבל קודם כל בנו. כשיש לי אפשרות להיות אחראית לגורלנו הכללי זה נותן לי תקווה".