אביה של העובדת שמכחישה את כתיבת המסמך: "זו עלילת דם"

בריאיון לחדשות 2 הכחיש האב את הטענה שבתו כתבה את המכתב שנשלח ללשכת ראש הממשלה והופץ בקרב פעילי הליכוד. "אני מקווה שימצאו את מי שזייף את המסמך הזה", אמר

האישה שלכאורה חתומה על המכתב שהועבר ללשכת ראש הממשלה בעניינו של שר החינוך גדעון סער, מכחישה את העובדה שהיא עצמה - או מי מטעמה - שלח אותו, והיא גם מכחישה את הפרטים המופיעים בו מכל וכל. בריאיון לחדשות 2 סיפר אביה של העובדת בלשכת השר כי הוא דווקא שמח על ההתפתחויות האחרונות, בעקבותיהן החליט היועץ המשפטי לממשלה לבדוק את הנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני יכול להגיד בוודאות, זאת עלילת דם", הבהיר אביה של העובדת החתומה לכאורה על המכתב. "זה שקר אחד גדול - וזה יתגלה. האדם שכתב את זה, ייתן את הדין על זה. זו עלילת דם אחת גדולה, רצופת שקרים".

לטענת האב, הנחשב לפעיל ליכוד מוכר, הפצת המכתב בקרב שאר הפעילים לא השפיעה על משפחתו ולא גרמה לה נזק. "אנחנו מכירים את הבת שלנו, אנחנו מכירים את כל ההתנהלות. לא יכולים לזעזע אותי בדברים כאלה", אמר.

כעת, אביה של העובדת מקווה שבדיקת המשטרה תביא לסיום הפרשה, מה שיעזור למשפחה לשוב לסדר החיים הרגיל. "אני מקווה שימצאו את מי שזייף את המסמך הזה", אמר האב, "ואני מקווה מאוד שהוא ייתן על זה דין. חד וחלק - זה שקר וכזב".

המשטרה ממשיכה לבדוק

במשטרה בודקים האם המסמך המאשים את השר בקשרים בלתי הולמים עם עובדות שנתונות למרותו - מזויף. זאת, בשל הכחשתה הגורפת של העובדת ששמה חתום על המכתב בראשי תיבות.

אם הבדיקה המשטרתית תעלה שהמכתב זויף, על החוקרים יוטל גם לגלות מי עומד מאחורי הזיוף. המכתב נשלח ללשכת ראש הממשלה דרך תוכנה ייעודית המאפשרת שליחת פקס ממספר בלתי מזוהה. גורמים בליכוד טוענים שאכן מדובר במסמך מזויף ולדבריהם, מי שאחראי לו הם שרים בכירים במפלגה שמעוניינים לחסל את הקריירה הפוליטית של סער.

מוקדם יותר היום הודיע משרד המשפטים רשמית כי "בעקבות פנייה שהגיעה ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה, שעסקה במכתב שהעלה טענות נגד השר גדעון סער, שהופץ לגורמים רבים ושהועלו ספקות לגבי אמינותו, הורה היועמ"ש בשבוע שעבר, לאחר היוועצות משותפת, לקיים בדיקה ראשונית של המכתב, לרבות שאלת אמיתותו ונסיבות כתיבתו, באמצעות משטרת ישראל. בדיקה זו טרם נסתיימה. נבקש לציין עוד, כי בניגוד לפרסומים, היועמ"ש לממשלה לא נדרש ולא התבקש להידרש לסוגיית מינויו של מר סער לתפקיד שר בממשלה הבאה".

השמועות שהופצו על סער בעבר הוכחשו

בתום הבדיקה אמורה המשטרה להשיב ליועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין, שהורה על הבדיקה, האם יש תשתית ראייתית או סיבה לפתוח בחקירה פלילית. במהלך הבדיקה הרגישה יזומנו כמה מהמעורבים ששמם הוזכר במכתב, לבוא להעיד - אך לא מדובר בחקירה באזהרה. גורם בכיר במשטרה שמכיר את פרטי הבדיקה, אמר עוד בשבוע שעבר שלהערכתו, אין סיבה לקיים אותה דווקא עכשיו, בעת המשא ומתן הקואליציוני להקמת הממשלה ובכך, לדבריו, "לשחק" לידי כותבי המסמך.

על השר גדעון סער, נציין, הופצו מספר רב של שמועות בשנים האחרונות וכל בדיקה שנערכה בגינן - העלתה הכחשות והפרחות. בלשכת שר החינוך לא התקבל עד כה שום עדכון מלשכת היועץ המשפטי לממשלה.