המשטרה בודקת האם המכתב נגד גדעון סער מזויף

אם אכן יתגלה שהמכתב ובו טענות על קשרים בלתי הולמים של השר סער עם עובדות בלשכה זויף, המשטרה תחקור מי עומד מאחורי הזיוף. גורמים בליכוד מאשימים "שרים בכירים" שרוצים לפגוע בקריירה של סער

פרשת המכתב נגד שר החינוך גדעון סער: בבדיקת המשטרה את הטענות שעלו במכתב שהופץ והגיע גם ללשכת ראש הממשלה, נבדקת האפשרות שהמסמך המאשים את השר בקשרים בלתי הולמים עם עובדות שנתונות למרותו - מזויף. זאת, בשל הכחשתה הגורפת של העובדת ששמה חתום על המכתב בראשי תיבות ובשל התזמון שבו הופץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם הבדיקה המשטרתית תעלה שהמכתב זויף, על החוקרים יוטל גם לגלות מי עומד מאחורי הזיוף. המכתב נשלח ללשכת רה"מ דרך תוכנה ייעודית שמאפשרת שליחת פקס ממספר בלתי מזוהה. גורמים בליכוד טוענים שאכן מדובר במסמך מזויף ולדבריהם, מי שאחראי לו הם שרים בכירים במפלגה שמעוניינים לחסל את הקריירה הפוליטית של סער.

מוקדם יותר הודיע משרד המשפטים רשמית כי "בעקבות פנייה שהגיעה ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה, שעסקה במכתב שהעלה טענות נגד השר גדעון סער, שהופץ לגורמים רבים ושהועלו ספקות לגבי אמינותו, הורה היועמ"ש בשבוע שעבר, לאחר היוועצות משותפת, לקיים בדיקה ראשונית של המכתב, לרבות שאלת אמיתותו ונסיבות כתיבתו, באמצעות משטרת ישראל. בדיקה זו טרם נסתיימה. נבקש לציין עוד, כי בניגוד לפרסומים, היועמ"ש לממשלה לא נדרש ולא התבקש להידרש לסוגיית מינויו של מר סער לתפקיד שר בממשלה הבאה".

חלקים מהמכתב (חדשות 2)

בתום הבדיקה אמורה המשטרה להשיב ליועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין, שהורה על פתיחתה, האם יש תשתית ראייתית או סיבה לפתוח בחקירה פלילית. במהלך הבדיקה הרגישה יזומנו כמה מהמעורבים ששמם הוזכר במכתב, לבוא להעיד - אך לא מדובר בחקירה באזהרה. גורם בכיר במשטרה שמכיר את פרטי הבדיקה, אמר עוד בשבוע שעבר שלהערכתו, אין סיבה לקיים אותה דווקא עכשיו, בעת המשא ומתן הקואליציוני להקמת הממשלה ובכך, לדבריו, "לשחק" לידי כותבי המסמך.

המכתב, שהגיע ללשכת לראש הממשלה בנימין נתניהו, העלה בין היתר טענות כי סער קשר קשרים עם עובדת שהייתה נתונה למרותו. לפני כשבוע פנתה התנועה לאיכות השלטון לוינשטיין וביקשה ממנו להורות על "בירור וחקירה פלילית נחושה ומהירה" בנוגע למכתב התלונה ולתוכנו, ובפרט בנוגע לשאלה האם מדובר במסמך מזויף שנועד לפגוע בשר. 

היועצת שנטען כי כתבה את המסמך שבו גוללה לכאורה את התנהגותו ה"מטרידה והבלתי ראויה", הכחישה מוקדם יותר החודש המיוחס לה ואמרה כי לא היו דברים מעולם. "מעולם לא כתבתי מכתב שכזה", אמרה. "התוכן שלו שקרי והדברים שמופיעים בו לא היו ולא נבראו", הוסיפה. המכתב, שנשלח בהעתקים לחברי מרכז רבים בליכוד, חתום בראשי תיבות ומפרט שורה של מעשים לא ראויים שנעשו לכאורה בשנים האחרונות על ידי השר.

על השר גדעון סער, נציין, הופצו מספר רב של שמועות בשנים האחרונות וכל בדיקה שנערכה בגינן - העלתה הכחשות והפרחות. בלשכת שר החינוך לא התקבל עד כה שום עדכון מלשכת היועץ המשפטי לממשלה.