הרצוג הצביע: "ננהיג את המדינה"

כ-48 אלף מתפקדי מפלגת העבודה יכריעו היום כיצד תיראה רשימת מפלגת העבודה (לפני השריונים), ויבחרו מבין 36 המועמדים. הרשימה צפויה לכלול לפחות שלוש נשים בעשירייה הראשונה, וההערכה היא כי 16 מקומות נחשבים לריאלים. "המתפקדות והמתפקדים יבחרו היום את הנבחרת שתחולל את מהפך 2015", אמר הרצוג כשהגיע להצביע בקלפי

עוד בטרם הוכרז השם הרשמי של האיחוד עם "התנועה" - שכונה תחילה "המחנה הציוני" - יצאו הבוקר (שלישי) מתפקדי מפלגת העבודה לבחור את מרבית נציגיהם לקראת הבחירות. נכון לשעה 15:30 נרשמו 26% הצבעה בקרב חברי המפלגה. "אני שמח וגאה לבחור את רשימת המועמדים של מפלגת העבודה לכנסת הבאה", אמר יו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, כשהגיע לקלפי במודיעין. "הרשימה שתיבחר תוביל את הנהגת המדינה בשנים הקרובות. עשרות אלפי המתפקדות והמתפקדים יבחרו היום את הנבחרת שתחולל את מהפך 2015".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מחר, נציג את הנבחרת החזקה ביותר, הנקייה ביותר, החברתית ביותר, הדמוקרטית ביותר, וכן, בנבחרת שלנו יהיה גם ייצוג הולם לנשים", הבטיח הרצוג. "מפלגת העבודה בהנהגתי, יחד עם מפלגת התנועה, תחזור שוב להיות המפלגה הגדולה בכנסת".

הצביע במודיעין. הרצוג

36 מתמודדים נאבקים על כ-16 מקומות ריאליים בין השריונים השונים, ובניגוד לנהוג בליכוד בעבודה צפויה להיות נוכחות נשית בולטת בהרבה כאשר ח"כ סתיו שפיר, שלי יחימוביץ' ומרב מיכאלי צפויות להיאבק על הבכורה.

400 הקלפיות נפתחו בשעה 10:00 ב-76 אתרי הצבעה ברחבי הארץ וייסגרו ב-22:00. בספר הבוחרים של המפלגה רשומים 48,904 מצביעים, שיסמנו באופן ידני בין שמונה לעשרה מועמדים ומועמדות. ועדת הבחירות בראשות השופט בדימוס יעקב שמעוני תשב בחולון ותקבל את כל הנתונים בזמן אמת. תוצאות האמת ידווחו, אם לא יחולו תקלות, מחר בסביבות השעה 11:00.

בשבועות האחרונים פורסמו דיווחים שונים על "רשימות חיסול" במפלגה, אך בכירי המפלגה מכחישים מעורבות בנסיון דחיקת מועמדים אחרים - כגון יו"ר המפלגה לשעבר שלי יחימוביץ' - לתחתית הרשימה. הלילה הגיב הרצוג לנושא ודחה את הטענות לדילים מטעמו. "חשוב לי שתדעו, הרשימה שהופצה בשעות האחרונות תחת הכותרת "מומלצי היו"ר" היא פיקטיבית ואחיזת עיניים. לא פורסמה ולא תפורסם רשימה כלשהי מטעמי. בהצלחה לכל המתמודדות והמתמודדים!", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. 

רשימת המועמדים כוללת מספר שמות חדשים - העיתונאי זוהיר בהלול, איברהים אבו סבייח, נזאר אעלימי, שימי בראון, הלוביסטית בהירה ברדוגו, איתן ברושי, אליס גולדמן, אלון גלעדי, ח"כ לשעבר רוברט טיבייב, סלמאן טרודי, יוסי יונה, אלדד יניב, חיה כהן, ליאור כרמל, למואל מלמד, איילת ורבין נחמיאס, רוויטל סוויד, סאלח סעד, מרקו סרביה, דני עטר, לאה פדידה, אלון פילץ, גלעד קריב ואיתן שוורץ.

יום הבוחר במפלגת הפועלים (רויטרס)

רוב חברי הכנסת המכהנים של המפלגה - יחימוביץ', מיכל בירן, עמר בר לב, איתן כבל, ראלב מג'אדלה, משה מזרחי, מרב מיכאלי, אראל מרגלית, מיקי רוזנטל, נחמן שי, סתיו שפיר ואיציק שמולי - מתמודדים גם הם.

מי יישאר מחוץ לרשימה?

הרצוג ומזכ"ל המפלגה חיליק בר לא מתמודדים מכיוון שמקומם ברשימה מובטח, ולעומתם ח"כ אבישי ברוורמן פרש מהחיים הפוליטיים ולא מתמודד בשנית. לאחרונה פרש גם בנימין בן אליעזר מהחייים הפוליטיים, ולראשונה מאז 1984 לא משתתף בבחירות במפלגה.

ועידת מפלגת העבודה, ארכיון (חדשות 2)

רשימת המפלגה צפויה להיראות כך:

1. ראש המפלגה - יצחק (בוז'י) הרצוג
2. יו"ר התנועה - ציפי לבני
3. ארצי
4. ארצי
5. ארצי (הבטחת ייצוג לאישה)
6. ארצי
7. מזכ"ל המפלגה- חיליק בר
8. משוריין לתנועה (עמיר פרץ)
9. ארצי (הבטחת ייצוג לאישה)
10. ארצי
11. שיריון בטחוניסט
12. ארצי
13. ארצי
14. ארצי (הבטחת ייצוג לאישה)
15. קיבוצים ומושבים
16. משוריין לתנועה (ככל הנראה מנואל טרכטנברג)
17. ערבים/ דרוזים
18. מושבים וקיבוצים
19. ארצי (הבטחת ייצוג לאישה)
20. ארצי
21. משוריין לתנועה
22. ארצי- אישה
23. מחוזות- שכונות
24. משוריין לתנועה
25. משוריין לתנועה
26. דרוזים וערבים
27. ארצי (הבטחת ייצוג לאישה)
28. עולים
29. מחוזות- צפון
30. מחוזות דרום