מחאה גאה נגד מתמודד הבית היהודי

הכנס המשמעותי ביותר של רונן שובל, מועמד חדש במפלגת הבית היהודי, לקראת הפריימריז, הופסק מוקדם מהמתוכנן לאחר שפעילי הקהילה הגאה ופעילי שמאל פרצו לאירוע וחוללו מהומה. "יש לנו זכות להתחתן במדינה הזאת!", הם צעקו לעבר שובל. "הערב התגלה הצד המכוער של הדמוקרטיה", אמר שובל בתגובה לתקרית

פעילי הקהילה הגאה, פעילי שמאל ופעילים חברתיים פוצצו אמש (שני) כנס פריימריז של רונן שובל, המתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי לכנסת. "יש לנו זכות להתחתן במדינה הזאת!", צעקה אחת מקבוצת הפעילים. "אני משלמת מסים! אני עושה צבא! ויש כאן מפלגה שמדברת על אנטישמיות?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שורה של הפרעות החליטו מארגני הכנס לסיים אותו מוקדם מהמתוכנן. במהלך הערב הוצאו מהאולם כמה מהמפגינים על ידי שוטרים שהוזעקו למקום, בעוד שאחרים הורשו להישאר באולם. אולם כעבור מספר דקות גם הם הוצאו מהאולם, לאחר שהתפרצו שוב לדבריו של שובל, קראו קריאות ביניים לעברו ואף התעמתו עם חלק מהנוכחים במקום.

מדובר היה בכנס המשמעותי ביותר שערך עד כה שובל, שעיקר פעילותו הציבורית הסתכמה עד כה בהקמת ארגון "אם תרצו" ובניהולו. "אני מאמין בדמוקרטיה", אמר שובל לאחר התקרית. "הערב התגלה הצד המכוער של הדמוקרטיה. זו הייתה סתימת פיות. לקחנו את האפשרות הזאת בחשבון. אין לי כל בעיה לשוחח עם האנשים האלה, אבל אין כאן שיח. יש כאן פרובוקציה לשמה".

בכנס, שנערך באוניברסיטת תל אביב, אמורים היו להשתתף גם יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט ויו"ר סיעת הבית היהודי, איילת שקד. בסביבתו של בנט הסבירו כי הסיבה להיעדרותו מהכנס היא טכנית, בשל עיכוב בטיסתו חזרה ארצה מצרפת. הפריימריז של מפלגת הבית היהודי ייערכו ביום רביעי הקרוב.