מלחמת גל ומגל: מי הימין האמיתי?

העיתונאים לשעבר השתלטו על הצ'אט של חדשות 2 Online והמתמודדים לכנסת בווייבר. "ליברמן זה הכי ניינטיז", כתב ינון מגל (הבית היהודי). "המפד"ל זה הכי אייטיז", השיב לו שרון גל (ישראל ביתנו). את התחרות על תואר "הימין האמיתי" קטע המועמד לרשימת העבודה-התנועה, אלדד יניב: "חלאס חפירות, יש לנו מחר פריימריז"

מתוך קבוצת הווייבר של הח"כים

קרב בין שני העיתונאים הוותיקים שהפכו באחרונה לפוליטיקאים טריים: נדמה ששרון גל (ישראל ביתנו) וינון מגל (הבית היהודי) השתלטו הערב (שני) על הצ'אט של חדשות 2 Online והמתמודדים לכנסת בווייבר.

רוצים לצפות בצ'ט של הח"כים בסלולרי שלכם?

http://www.viber.com/ch2news

לאחר שינון מגל העלה לקבוצה סרטון נוסף של מפלגתו נגד המחנה הציוני של הרצוג ולבני, השיב לו שרון גל: "ינון, אח שלי, שנינו אנשי טלוויזיה לשעבר. מקצועית עבודה יפה, אבל מעבר לסיסמאות ולאריזות היפות - הימין האמיתי והפרגמטי זה רק 'ישראל ביתנו' בראשות ליברמן - היחיד שלא זיגזג מעולם, התנגד לעקירה והיה נחוש עד הסוף - ומציע תקווה עם תכנית שקולה - ולא מדינה דו לאומית".

מגל לא נשאר חייב והשיב לעמיתו: "בינינו, ליברמן זה הכי ניינטיז. מדינה פלסטינית, חלוקת ירושלים, גבול שיעבור בכביש שש". שרון גל לקח את הבדיחה עשור אחד אחורה: "המפד"ל זה הכי אייטיז. שם חדש ושובבות פייסבוקית - זה לא מספיק אח שלי".

מתוך קבוצת הווייבר של הח"כים

השניים המשיכו לנמק את עמדותיהם באריכות ובפירוט עד שקטע אותם אלדד יניב, המתמודד על מקום ריאלי ברשימת העבודה-התנועה לכנסת. "ינון ושרון", הוא פנה אליהם, "חלאס חפירות. יש לנו מחר פריימריז. תאחלו לנו מזל וברכה".

מתוך קבוצת הווייבר של הח"כים

אלא שהשניים המשיכו להתקוטט בפומבי, ובהמשך ההתכתבות הצטרף גם ח"כ אחמד טיבי שתהה בציניות: "ליברמן לא אמור קודם לעבור את אחוז החסימה?". שרון גל, חבר חדש במפלגתו של ליברמן, לא לקח ברצינות את ההערה וכתב על טיבי: "הוא מנסה לעורר את קהל המצביעים שלו. יש חשש כבד שהוא נשאר בחוץ. הם לא מתאחדים כנראה".

מתוך קבוצת הווייבר של הח"כים

טיבי השיב והגדיר מהו החלום הרטוב שלו, כלשונו: "אנחנו נשיג 14 מנדטים וההוא לא יעבור את אחוז החסימה. לא פשוט להגיע לארבעה מנדטים שלמים. כל מיליון שקל שמתגלה בחשבון זה או אחר מוריד מנדט". ואילו שרון גל - בשלו: "אחמד, אתה מעליב את ינון. תגיד גם איזה שקר עליהם".