כחלון: "אם לא נקבל את השליטה במינהל מקרקעי ישראל - לא ניכנס לממשלה"

אמנם רשימת מפלגת "כולנו" לכנסת עדיין לא מלאה, אך העובדה הזו לא מונעת מיו"ר המפלגה להציב תנאים ברורים לכניסתה לממשלה הבאה. "המינהל הוא מונופול ששולט על רוב הקרקעות - רק קובה וצפון קוריאה שולטות כך", אמר כחלון. "יש לנו תכנית מסודרת לפירוקו"

מציב תנאים. כחלון (פלאש 90)

יושב ראש מפלגת כולנו עדיין לא סיים להרכיב את רשימת מפלגתו הטרייה לכנסת, אך כבר מציב דרישות סף לכניסת תנועתו לממשלה הבאה. במהלך אירוע "בוחרים 2015" שהתקיים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע הבהיר כחלון כי "אם לא נקבל את מנהל מקרקעי ישראל, לא ניכנס לממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הכנס חשף כחלון את תכניתו להורדת מחירי הדיור ואמר: "אני הולך לפרק את מינהל מקרקעי ישראל ולהוציא מתוכו את שיווק הקרקעות". כחלון הוסיף כי "המינהל הוא מונופול ששולט על רוב הקרקעות - רק קובה וצפון קוריאה שולטות כך. יש לנו תכנית מסודרת לפירוק מינהל מקרקעי ישראל ואנחנו הולכים לעשות זאת".

יו"ר כולנו הדגיש כי ידרוש לקבל לידיו את השליטה על קרקעות המינהל, והוסיף כי מבחינתו ניתן יהיה לבטל את הגוף האמון על אדמות המדינה. "אם המינהל לא יהיה, אז הוא לא יהיה", הכריז כחלון.

מלבד התנאים המובהקים שהציב, כחלון שיגר עקיצה לעבר שר האוצר היוצא יאיר לפיד ואמר כי "רפורמה נגד חלשים היא קלה, רפורמה נגד חזקים היא הדבר הקשה". הוא ציין כי "רפורמות לא מתבטאות בלכתוב סטטוסים בפייסבוק או להתראיין יפה בטלוויזיה. רפורמות מתבטאות במעשים ולא בדיבורים. בסוף צריך להילחם במונופולים. המונופולים הם חזקים עם הרבה כסף, וזה ממש לא קל".