בבית היהודי מתרככים: "אי אפשר לגייס את החרדים בכפייה"

בעוד יאיר לפיד ונפתלי בנט הציגו בימים האחרונים חזית אחידה בעניין גיוס החרדים, נראה כי בימים האחרונים יש דווקא התקרבות בין אנשי ש"ס לאנשי הבית היהודי. "אי אפשר לגייס את החרדים בכפייה", ציינו חברי כנסת בבית היהודי. צוותי המשא ומתן של הבית היהודי ויש עתיד נפגשים היום לסבב נוסף

מרכך עמדות? בנט (רויטרס)

הבוקר, נועדו חבר הכנסת אורי אריאל, הממונה על המשא ומתן הקואליציוני מטעם מפלגת הבית היהודי, והשר אלי ישי בלשכת השר בכנסת, כחלק מהמשא ומתן על סוגיית השוויון בנטל. מרכז הפגישה נסוב סביב המאמצים של שתי המפלגות למצוא נוסחת פשרה לגבי סוגיית גיוס בני הישיבות, זאת לאחר שבימים האחרונים מציגים בבית היהודי חזית אחידה עם "יש עתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, חברי כנסת בבית היהודי גילו לאחרונה רוח יותר פייסנית כלפי ש"ס. "אי אפשר לגייס את החרדים בכפייה, אנחנו רוצים שהם ייקחו חלק בתהליך", אמרו שם. ההתקרבות נרשמה החל משיחת הפיוס בין אלי ישי לאורי אריאל בשבוע שעבר. ישי התקשר לאריאל והתנצל בפניו על הדברים הקשים שפורסמו נגד נפתלי בנט והבית היהודי בביטאון ש"ס.

החרדים יגויסו בכפייה? (רויטרס)

בש"ס מנסים "לפרק" את החזית בין לפיד לבנט וליצור התקרבות בינם לבין הבית היהודי, באופן שיאפשר את התגמשותו של לפיד. צוותי המשא ומתן של הבית היהודי ויש עתיד נפגשים היום לסבב נוסף של משא ומתן קואליציוני, במסגרתו תוצג להם תכנית הגיוס המשופרת של הליכוד. הפגישה הזו מתקיימת לאחר פגישתם של בנט ונתניהו, פגישה שהוגדרה כ"עניינית".

בנט עצמו צפוי להיות חבר הכנסת הראשון שפותח את יום הדיונים השני של מליאת הכנסת, לאחר השעה 16:00. בבית היהודי מבטיחים "נאום ברור, קוהרנטי, כזה שלא יותיר ספקות לגבי הדרך של המפלגה. יהיו בו איתותים לכולם, בעיקר לנתניהו ולחרדים".