גורמים ביש עתיד: "נתניהו לא יקנה אותנו בתיקים"

גורמים במפלגת יש עתיד הביעו אתמול אי שביעות רצון מהתנהלותו של ראש הממשלה במגעים הקואליציוניים בין הליכוד ביתנו למפלגה. "נתניהו עסוק ביצירת פיצול בתוך הבית היהודי מאשר בנושאים השנויים במחלוקת העומדים על הפרק", אמרו במפלגתו של לפיד

"לא יקנה אותנו בתיקים", נתניהו ולפיד (רויטרס)

גורמים במפלגת יש עתיד מביעים אי שביעות רצון מהתנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע למגעים הקואליציוניים בין הליכוד ביתנו לנציגי המפלגה, כך פורסם הבוקר בעיתון "מעריב". הגורמים טענו אמש כי "אם נתניהו חושב שיצליח לקנות אותנו באמצעות תיקים - הוא טועה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול חשפו אנשי נתניהו את תכנית הליכוד ביתנו משלה לגיוס חרדים בפני נציגי יש עתיד. את התכנית ניסחה המועצה הלאומית לכלכלה, והיא לא כוללת רק מתווה לגיוסם של החרדים, אלא גם לשילובם בשוק העבודה. לאחר שהתכנית הוצגה אתמול במסגרת דיוני המשא ומתן הקואליציוני בכפר המכבייה, נציגיו של לפיד לא דחו אותה על הסף.

"נתניהו עסוק ביצירת פיצול בתוך הבית היהודי מאשר בנושאים השנויים במחלוקת העומדים על הפרק במשא ומתן הקואליציוני", טענו גורמים ביש עתיד, "ראש הממשלה טרם הבין כי בבחירות האחרונות התחולל פה שינוי", הוסיפו.

"על נתניהו לשנות את גישתו ולהבין כי הוא אינו יכול להתעורר ברגע האחרון ולקנות אותנו על ידי תיקים בממשלה", הסבירו הגורמים במפלגתו של לפיד. בנוגע להתבטאויותיו של מספר 2 בליכוד ביתנו, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, נגד לפיד אמרו הגורמים כי "כדאי שאיווט יירגע. לרגע אחד הוא מעוניין בממשלה ללא חרדים ופתאום הוא מעוניין להוציא אותנו החוצה".

ביחס להבטחתו של נתניהו לליברמן כי ישמור לו את תיק החוץ עד תום ההליך המשפטי נגדו אמרו ביש עתיד כי "ללפיד מגיע לקבל את תיק החוץ בתור השותף הבכיר בממשלה, אך תמורת תיקים כלכליים משמעותיים יהיה ניתן לפתור את הנושא".

"לא תהיה מלחמת אחים". לפיד, אתמול (ערוץ הכנסת)

ח"כ לפיד עלה אתמול לראשונה בחייו על דוכן הנואמים באולם המליאה של הכנסת, וכיוון את נאום הבכורה שלו בעיקר לעבר נבחרי הציבור החרדים. "עשרה אחוזים מהאוכלוסייה הישראלית לא יכולים לאיים על תשעים אחוזים אחרים במלחמת אחים". לפיד הוסיף כי "אסור להיבהל מהעובדה שהדיון על שוויון בנטל העלה את הקולות המאיימים על החברה הישראלית במלחמת אחים. לא תהיה פה מלחמת אחים".