פרסום ראשון: תכנית הליכוד לגיוס חרדים לצה"ל

אנשי נתניהו חשפו בפני נציגי יש עתיד למו"מ את תכניתם: תוך 5 שנים יגוייסו עד 60% מהחרדים, אי עמידה ביעדים תגרור סנקציות ואחרי השחרור - יוצאים לעבוד. ביש עתיד לא שללו, והחליטו ללמוד את התכנית

מפלגת הליכוד-ביתנו יזמה תכנית משלה לגיוס חרדים, והערב היא נחשפה. את התכנית ניסחה המועצה הלאומית לכלכלה, והיא לא כוללת רק מתווה לגיוסם של החרדים, אלא גם לשילובם בשוק העבודה. התכנית הוצגה היום לנציגי מפלגת יש עתיד במסגרת המשא ומתן הקואליציוני, והם לא דחו אותה על הסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתכנית של הליכוד-ביתנו לא מדברים על מכסות כמו לפיד: בכל שנה החרדים ייאלצו לגייס יותר ויותר צעירים, כך שתוך חמש שנים יגוייסו עד 60% מהחרדים. על פי התכנית, לאחר השחרור מצה"ל, כל חרדי ייצא לשוק העבודה ולא יוכל לחזור לישיבה.

על פי התכנית הזו, כבר בשנה הבאה ייצא לפעול גיוס של חרדים לצבא. מי שיגוייסו יהיו בני 18 עד 26. כן ייקבעו סנקציות נגד מי שלא יסכימו להגיע לבקו"ם.

יגיעו להסכמה? נתניהו ולפיד (רויטרס)
במפלגת יש עתיד, שניסחו תכנית גיוס משלהם, לא שללו את תכנית הגיוס של הליכוד-ביתנו על הסף, אלא הודיעו כי ילמדו את המתווה המוצע.

מוקדם יותר היום נאם לראשונה ח"כ יאיר לפיד במליאת הכנסת, והתייחס בעיקר לסוגיית השוויון בנטל. "עשרה אחוזים מהאוכלוסיה הישראלית לא יכולים לאיים על תשעים אחוזים אחרים במלחמת אחים", אמר לפיד והדגיש כי "אסור להיבהל מהעובדה שהדיון על שוויון בנטל העלה את הקולות המאיימים על החברה הישראלית במלחמת אחים. לא תהיה פה מלחמת אחים".