לפיד בפתח ישיבת הסיעה הראשונה: "לא היה כל דיון על תיקים"

יאיר לפיד והח"כים של "יש עתיד" התכנסו היום לישיבת סיעה ראשונה בכנסת, כשברקע המו"מ הקואליציוני הולך ומתחמם. בפתח ישיבת הסיעה אמר לפיד כי לא התנהלו כל מגעים בינו לבין צוותי המו"מ של הליכוד בנוגע לתיקים. "כל מה שאתם שומעים בתקשורת - ספקולציה"

"לא היה דיון על תיקים". ח"כ לפיד (רויטרס)

יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד בהתייחסות פומבית ראשונה למגעים הקואליציוניים: על רקע המגעים הנמשכים להרכבת הממשלה וחיצי הביקורת שהופנו אליו, ח"כ לפיד פתח את ישיבת סיעתו הראשונה ואמר כי כל הפרסומים אודות המו"מ הקואליציוני הם לא יותר מספקולציות וכי לא היה שום דיון על תיקים ותפקידים. ח"כ לפיד ינאם היום בפעם הראשונה באופן רשמי גם בפני מליאת הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכנסת תתכנס היום לראשונה לישיבת מליאה ראשונה וגם ב"יש עתיד" יהיה זה ציון דרך עם ישיבת הסיעה הראשונה. סמוך לשעה ארבע אחר הצהריים צפוי יאיר לפיד לשאת את נאומו הראשון גם במליאת הכנסת, ועל פי חלק מההערכות עשוי לשרטט שם את תנאי היסוד לכניסת מפלגתו לממשלה.

עוד לפני כן, התייחס לפיד בפתח ישיבת מפלגתו למגעים הקואליציוניים. "כל מה שאתם שומעים בתקשורת הם דברים שאתם כבר יודעים. 99.9% מהדברים שעליהם אתם קוראים בעיתונים לא באמת קורים", אמר ח"כ לפיד. "הצגנו את כל העקרונות שלנו לראש הממשלה ולצוותי המשא ומתן. כרגע מתקיימת ישיבה בנושא המו"מ. אנחנו נמתין בסבלנות למה שיקרה שם", הוסיף יו"ר "יש עתיד" בפתח ישיבת הסיעה.

"לאנשים סבלניים תמיד קורים דברים טובים"

"היו לי שתי פגישות מאוד טובות עם ראש הממשלה נתניהו", הוסיף. "זה ייקח עוד זמן - שבועיים, שלושה או אפילו יותר. לאנשים סבלניים תמיד קורים דברים טובים - וגם אנחנו נהיה סבלניים", אמר לפיד. "בסוף התהליך או שנלך לאופוזיציה או לקואליציה. אין דיון על תיקים ולא היה".

לפיד יהיה הדובר הראשון מבין חברי הכנסת החדשים, אבל ב"יש עתיד" מסרבים לתת פרטים ואפילו רמזים אודות נאומו הצפוי. דבריו של לפיד בסיעה היו הראשונים שלו באופן פומבי מאז נאום הניצחון שנשא בליל הבחירות, בו התברר כי זכה עם מפלגתו ב-19 מנדטים והפך ליושב ראש המפלגה השנייה בגודלה בכנסת.