לבני: "אל תיקחו אותנו כמובן מאליו"

המו"מ הקואליציוני נמצא בעיצומו, ובינתיים זה נראה כמלחמת הכל בכל. בפתח ישיבת סיעת "התנועה" היום בכנסת, התייחסה יו"ר התנועה למגעים הנמשכים ושלחה עקיצות לעבר הליכוד ויש עתיד. "אנחנו לא עלה תאנה, ואם התנאים לא יתאפשרו נלך לאופוזיציה", הכריזה. "הח"כים שלנו עשו משהו לפני שהגיעו לכנסת"

"לא עלה תאנה". לבני (רויטרס)

יושבת ראש "התנועה" ציפי לבני בחרה היום לנצל את ישיבת הסיעה של מפלגתה כדי להתייחס למשא ומתן הקואליציוני הנמשך, ולשלוח לא מעט עקיצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמה שבועות לפני הבחירות הקמנו את התנועה והנפנו את הדגל המרכזי שלנו -התהליך המדיני", פתחה לבני את דבריה. "הבהרנו מעל כל שלט חוצות שהתנועה היא היחידה שתילחם על הסדר מדיני וזה גם הנושא המרכזי שנמצא על שולחן המשא ומתן הקואליציוני שמתנהל בימים אלה".

"אנחנו אומרים עכשיו בצורה ברורה ובלי ספינים שאף אחד לא ייקח את התנועה כמובן מאליו", היא הוסיפה בטון מאיים. "המובן מאליו היחידי הוא שהתנועה תוביל את המשא ומתן המדיני. אחרי שהנושא הזה ייפתר - נעלה לדיון גם את שאר הנושאים".

"אנחנו לא עלה תאנה"

לבני נמצאת בימים אלה במגעים עם אנשיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באשר לכניסה אפשרית לממשלה הבאה. על אף הדיווחים בימים האחרונים, שלפיהם היא צפויה לשבת סביב שולחן הממשלה בקרוב, לבני מבהירה היום: "אנחנו לא עלה תאנה, ובניגוד לאחרים אנחנו מדברים על הפירות. אם זה לא יתאפשר, נלך לאופוזיציה".

לבני סיימה את דבריה כשהיא שולחת עקיצה די מפורשת לעבר יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד. "אצלנו בתנועה יש את האנשים הטובים ביותר בכנסת, אנשים שעשו דבר או שניים לפני שהגיעו לכנסת".