בעבודה מעריכים: "ניכנס לממשלה תמורת תיק האוצר"

גורמים במפלגה אמרו הבוקר כי אם יוצע ליחימוביץ' התיק הבכיר - אין סיכוי שהיא תסרב לו. "הסבירות שהיא תדחה הצעה שכזו היא נמוכה מאוד והסיכוי שהיא תצטרף לקואליציה גבוה מאוד", הם אמרו ודחו את האפשרות שלפיד יכהן בתפקיד: "אין ספק שהבנתה של יחימוביץ' גדולה יותר בנושאים האלה"

על רקע חוסר ההתקדמות במשא ומתן הקואליציוני ולמרות הכרזותיה של יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' כי לא תצטרף לממשלה בראשות נתניהו, אומרים היום גורמים במפלגה: אם רה"מ יצע לשלי את תיק האוצר, העבודה תהיה חלק מהקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם נתניהו יציע ליחימוביץ' את תיק האוצר ויאפשר לה להביא לידי ביטוי את הרעיונות הכלכליים והחברתיים של המפלגה, אין סיכוי שהעבודה תגיד לא", אמרו הבוקר ל"גלובס" גורמים במפלגת העבודה. "הסבירות שיחימוביץ' תדחה הצעה שכזו היא נמוכה מאוד והסיכוי שהיא תצטרף לקואליציה גבוה מאוד". 

הם הדגישו כי "העבודה לא תוכל לוותר על האפשרות להשפיע על המדיניות הכלכלית-חברתית של ישראל בשנים הקרובות".

"ברור שהיכולות של לפיד אינן דומות לאלו של שלי"

לאחר שאתמול ציין שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן כי תיק האוצר יוצע ליו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד, ותיק החוץ יישאר בידיו - הביעו במפלגת העבודה ספק באשר ליכולתו של לפיד לשמש בתפקיד. "ברור כי היכולות של לפיד אינן דומות לאלו של שלי", אמר גורם במפלגה.

"מה, הוא יתחיל להסביר לנו את מדיניות האלכסון?", הוסיף הגורם. "לאחר שהעמידה במרכז הקמפיין את הנושאים החברתיים כלכליים והציגה תוכנית כלכלית, אין ספק שהבנתה של יחימוביץ' גדולה יותר בנושאים האלה. ברור שוועידת המפלגה תאשר מהלך כזה. זה לא תיק האוצר, זו החלטה אידיאולוגית. ברור שזה יהיה קשה לנתניהו להציע לה דבר כזה, אבל לתת ליאיר זה יהיה יותר קל?".