פגישת נתניהו בנט יצאה לדרך

חמש שנים עברו מאז פגישתם האחרונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומי שעומד כיום בראשות מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט. אז, בנט היה ראש מטהו של נתניהו. היום הוא מגיע לקרייה בתל אביב כראש המפלגה הרביעית בגודלה בישראל. ההודעה על הפגישה יצאה אמש, אחרי שבנט התנצל בפני אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו

סמוך לשעה 12:00 בצהריים הגיע היום יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט למתחם הקרייה בתל אביב, לפגישה המיוחלת, לה חיכה ככל הנראה זמן לא קצר, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. חמש שנים חלפו מאז פגישתם האחרונה והפעם הם ינסו להפשיר את הקרח, בדרך לגיבוש הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה הזו יוצאת לדרך אחרי לא מעט עקיצות, מתקפות הדדיות ודם רע שזרם בין השניים, מאז שימש בנט כראש מטהו של נתניהו. פרישתו של בנט, יחד עם חברתו לבית היהודי כיום, איילת שקד, יוחסה אז לסכסוך שבמרכזו אשת ראש הממשלה, שר נתניהו. בנות זוג אגב, לא הוזמנו גם לפגישה הזו.

עם זאת, נראה שידידות גדולה עדיין אין בין נתניהו ובנט והיחסים ביניהם מתוחים מאוד. בנט הוא האחרון במערכת הפוליטית שמזומן לפגישה עם ראש הממשלה. מנגד, נראה שבסופו של דבר, נתניהו לא יוכל להקים ממשלה בלי הבית היהודי.

ההודעה על הפגישה הגיעה אמש, שעות ספורות אחרי שבנט הביע התנצלות בראיון לגלי צה"ל בפני אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. "המתקפה עליה מאוד לא במקומה", הוא אמר בתוכנית "נכון להבוקר" לניב רסקין, "היא אישה טובה, שאוהבת את בעלה, וזכותו המלאה להתייעץ איתה כמו שאני מתייעץ עם אשתי".

הוא הוסיף והתייחס בראיון גם לפליטת הפה שלו שנשמעה לפני כחודש. הוא שב והתנצל על הבדיחה השנויה במחלוקת שלפיה שרה נתניהו והוא היו ב"קורס טרור ביחד". "גם בבדיחה שלי, שעדיף שלא הייתה נאמרת, עשו שימוש כדי לתקוף את שרה, ואני מצטער על זה", אמר הבוקר בנט, "אם מישהו רוצה לבקר את מדיניות נתניהו - הוא הכתובת, לא היא".

"הבית היהודי" הציגו חזית נוקשה

נציגי "הבית היהודי" הגיעו לפגישה כשהם מצוידים בעיקר בהתנגדות. למרות ניסיונות המפלגה לרכך עמדות מול הליכוד וההתנצלות שהביע בנט כלפי אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, במפלגה מציגים חזית מאוד נוקשה - לפחות בכל האמור למתווה הגיוס המוצע של השר יעלון.

לא ברור עד כמה הברית בין בנט ללפיד חזקה ועד כמה הם מתואמים בכלל הנושאים העולים לדיון במשא ומתן הקואליציוני, אולם בעניין השוויון בנטל, "הבית היהודי" מאוחדת בדעתה עם "יש עתיד" ומתנגדת למתווי הגיוס החלופיים שהוצעו. יש דרישות נוספות של המפלגה: בין היתר הם דורשים את ראשות וועדת הכספים ושליטה על מוסדות שונים של הרבנות הראשית.