עימות בקבוצת הוויבר של הח"כים: "האם חמאס הוא ארגון טרור?"

ח"כ גאטס תקף את הצביעות של המערב "שלא צועד למען הילדים הפלסטינים שנהרגים על ידי ישראל" ועורר תגובות נזעמות. שרון גל האשימו בתמיכה בארגון טרור וח"כ רגב כינתה אותו סוס טרויאני בכנסת. ומה היה לאלדד יניב להגיד?

מתוך קבוצת הוייבר

האם חמאס הוא ארגון טרור? במהלך עימות בקבוצת הווייבר של הח"כים שרון גל, שהצטרף למפלגת ישראל ביתנו בשבוע שעבר, הציג בפני חבר הכנסת באסל גטאס (בל"ד) את השאלה - מה שגרר עימות חריף בין השניים, שגלש במהרה לפסים אישיים.

רוצים לצפות בצ'ט של הח"כים בסלולרי שלכם?

http://www.viber.com/ch2news

תחילתו של העימות בפוסט ארוך שהעלה גאטס בקבוצת הווייבר, בו כתב בין היתר: "אתחיל בגינוי מעשי הרצח האכזריים בפריז שהם למעשה פשע נגד אזרחים ועיתונאים חפים מפשע. המצעד המרשים של מיליוני הצרפתים גם מעורר התרגשות רבה וסולידריות טבעית. מה שצורם לי בכל זה הוא השתתפות מנהיגי העולם במצעד שהפך לראוותני מדי, סוג של יחצ"נות של הכאב ושל התגובה לזוועה".

בהמשך הוא גם מתח ביקורת על "הצביעות של מנהיגי המערב" שלדבריו לא צועדים בשביל מאות הילדים הפלסטינים בעזה "שנהרגים בידי הטכנולוגיה והנשק המתוחכם של ישראל". הוא גם מתח ביקורת על ההחלטה לקבל את נתניהו כמשתתף לגיטימי במצעד: "אין גבול לצביעות וזה בסופו של דבר מבזה את זכר הקורבנות ובמקום ליצור חזית אמיתית נגד הטרור יוצר מציאות של טרור מקובל, טרור לייט וטרור גרוע הכל לפי זהות הקורבן".

מתוך קבוצת הוייבר

הדברים האלו גררו מתקפה חריפה מימין. חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) פנה לגטאס ואמר: "בימים בהם נרצחים ברחובות פריז יהודים רק בשל יהדותם ועיתונאים נרצחים רק בגלל שהם מממשים את חופש הביטוי, אתה הדוגמא למי שמסית ורומס את ערכי הדמוקרטיה". גם חברת הכנסת מירי רגב הצטרפה למתקפה: "באסל, לא ציפיתי שתכתוב משהו אחר. במקום לנצל את התפקיד שלך לקירוב לבבות אתה ממשיך להתסיס ולהסית. אני מקווה שהפעם הציבור הערבי יבחר נציג שיפעל למענו ולא למען החמאס והטרור - נמאס עם הצביעות שלך, סוס טרויאני בכנסת".

ואולם במקביל לשורת ההתכתשויות הזאת, דרש שרון גל מחבר הכנסת גטאס לספק תשובה ישירה לשאלה האם חמאס הוא ארגון טרור. גטאס, שלא מיהר לספק תשובה, עבר למתקפה אישית: "שכחת שרון שאתה כבר לא מראיין בתחנת טלוויזיה ושאני לא חייב לענות לך", כתב. "אם תענה לי ביושר למה גירשו אותך מערוץ עשר אענה לך על כל שאלה. בינתיים לך חפש מה העמדה של האיחוד האירופי לגבי חמאס ותחזור אלי עם שתי התשובות".

"עזבתי את ערוץ 10 מרצוני המלא", ענה גל. "מה שקרה אחר כך היה כואב וקשה, אבל ברוך ה' והצדק ניצח ויצאתי מהסיפור הזה נקי וזך. עכשיו תורך: האם חמאס הוא ארגון טרור בעיניך? כן או לא? הבטחת. תן תשובה ברורה".

מתוך קבוצת הוייבר

לאחר התחמקות נוספת, השיב גטאס כי "עמדתי לגבי חמאס דומה לעמדה האירופית שבבירור לא מתייחסת לחמאס כאל ארגון טרור". על כך ענה גל: "במילים אחרות, אתה תומך טרור. ויושב בכנסת ישראל. תודה על הכנות - טוב שיידעו כולם מהן דעותיך המעוותות".

אלדד יניב סיכם כך את העמימות בתשובתו של גטאס: "באסל, זה לא כל כך ברור. זה בית המשפט של האיחוד האירופי שהחליט להסיר את חמאס מרשימת ארגוני הטרור ועל כך ערער האיחוד האירופי".

קבוצת הצ'אט, שנפתחה לפני מספר שבועות בחדשות 2 Online, מאפשרת לחברי הכנסת ולמועמדים במפלגות השונות להתבטא בחופשיות וללא התיווך של דוברים ויחצ"נים. כעת ניתן לצפות בחילופי הדברים בין הפוליטיקאים בשידור חי מכל טלפון נייד - בקבוצת הצ'אט שפתחנו באפליקציית Viber.

איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay. לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'ט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות.