הרב עובדיה בדרשתו השבועית: "לפיד מנוול"

מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, אמר בדרשתו השבועית אמש כי יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הוא "מנוול ששונא את הישיבות". בינתיים מנסים ראשי המפלגה להפעיל לחצים על ראשי הציונות הדתית שלא לתמוך במתווה לפיד

האם היחסים הרעועים בין ש"ס ליש עתיד עומדים בפני הידרדרות נוספת? מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, כינה במהלך דרשתו השבועית את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, "מנוול ששונא את הישיבות". דבריו של הרב יוסף מגיעים לאחר שבשבוע שעבר תקפו גורמים המזוהים עם המפלגה את בן בריתו של לפיד, נפתלי בנט, במאמרים שפרסמו בעיתון "מיום ליום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך השיעור אמש, סיפר הרב משל אודות "מלך אחד שהיה לו שר אהוב וקרוב שהיה כל פעם מגיע אל המלך ומשוחח איתו". הרב המשיך בסיפור ואמר כי "השניים היו משוחחים יחדיו על הקואליציה והאופוזיציה - על כל הדברים. השר האהוב היה מייעץ למלך ואומר לו: לא תלך עם לפיד - זה מנוול שונא את הישיבות".

בשבועות האחרונים מפעילים ראשי המפלגה לחצים על מנהיגי הציונות הדתית בניסיון לבלום את הפגיעה בעולם הישיבות כהגדרתם. ח"כ אלי ישי נפגש בימים האחרונים עם מספר רבנים בהם הרב דב ליאור, הרב ישראל טאו והרב חיים דרוקמן וניסה לשכנע אותם שלא לתמוך במתווה לפיד לגיוס בני הישיבות.

עם תום הדיונים הקואליציוניים בשבוע שעבר התייחס ח"כ אריה דרעי לדרישותיו של יו"ר יש עתיד ואמר כי "לצערי לפיד מעמיד תנאים שפירושם הוא ממשלה ללא ש"ס והחרדים". דרעי הוסיף כי "מי שמציב תנאים שחור על גבי לבן ללא פשרות כנראה רוצה ממשלה בלי חרדים". בנוסף טען דרעי כי להערכתו בבית היהודי לא יסכימו עם התנאים שמציב לפיד.