בליכוד ביתנו מציגים: "מתווה נתניהו"

ראש הממשלה נתניהו עדיין מנסה למצוא את דרך המלך שתגשר בין יש עתיד, הבית היהודי ומפלגות החרדים. גורמים בליכוד ביתנו טוענים: "השבוע נחשוף מתווה גיוס חדש כדי להתגבר על הפערים"

"ייחשף מתווה מגשר", נתניהו ולפיד (רויטרס)

כשבועיים וחצי עברו מאז פרסום תוצאות הבחירות לכנסת ה-19 אך תוצאות המשא ומתן הקואליציוני בין המפלגות השונות טרם נראות באופק. סוגיית השוויון בנטל הינה הסיבה העיקרית לעיכוב התהליך. במפלגתו של ח"כ יאיר לפיד דבקים בדרישותיהם לתמיכה במתווה הגיוס שהרכיב ולעומת זאת במפלגות החרדיות נשמעות קריאות תמיכה במתווה יעלון ומתווה פלסנר המרוככים יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בליכוד ביתנו התייחסו לבעיה וטענו כי השבוע תחשוף המפלגה מתווה גיוס חדש, שיוצג כבר בימים הקרובים אשר יתבסס על מתווה יעלון עם שיפורים קלים, כך פורסם הבוקר ב"מעריב". על פי המתווה החדש, עיקר השינוי הוא בקביעת יעדי הגיוס לבני הישיבות. במפלגתו של נתניהו מקווים כי המתווה יזכה לתמיכת החרדים וייאלץ את לפיד להכריע בין כניסתו לממשלה או ישיבה באופוזיציה.

במפלגה לא ממתינים לתשובתו לפיד בחיבוק ידיים וטוענים כי התנועה בראשות ציפי לבני צפויה להיות המפלגה הראשונה שתיכנס לקואליציה הבאה של נתניהו. גורמים במפלגה אומרים כי ייתכן וכבר השבוע ייחתם הסכם קואליציוני עם מפלגתה של לבני והוסיפו כי ככל הנראה תקבל תפקיד מרכזי בניהול התהליך המדיני מול הפלסטינים.

ייחתם הסכם השבוע. לבני (חדשות 2)

אתמול התייחס שר החוץ לשעבר ומספר 2 בליכוד ביתנו, אביגדור ליברמן, למשא ומתן הקואליציוני בין המפלגות השונות ושירטט באופן שלא משתמע לשתי פנים קווים לדמותה של הממשלה הבאה, לפחות לפי ראייתו. על פי ליברמן תיק החוץ יישאר בידיו, או יחזור אליהן, מיד כשיסיים את ההליך המשפטי נגדו. לגבי יאיר לפיד טען ליברמן כי הוא "ראוי ורצוי בקואליציה הבאה", אחרי שבישיבת הסיעה הראשונה של מפלגתו תקף בחריפות את יושב ראש יש עתיד על רקע הצהרותיו כי יהיה ראש הממשלה הבא.

באשר לתיק שיינתן לעומד בראש המפלגה השנייה בגודלה בישראל העריך ליברמן כי לפיד "ילך אחרי הכסף" בהתאם לסיסמת הבחירות שלו - "איפה הכסף?", ויגיע למשרד האוצר. ליברמן לא פסל גם את ישיבתה של מפלגת התנועה בראשות ציפי לבני בממשלה הבאה, וציין כי אנשי מפלגתו משוחחים היום "עם כולם", כלשונו.