שטייניץ לפעילים: "אהיה שר בכיר"

בעוד המשא ומתן הקואליציוני נמצא בעיצומו, שר האוצר יובל שטייניץ הביע אופטימיות באשר לעתידו, ואמר בשיחה סגורה עם פעילים כי הוא יהיה שר בכיר בממשלה הבאה. במקביל, עולה כי הליכוד יחזיק במחצית מהתיקים בממשלה הבאה, ושלפיד לא יתעקש על 18 שרים בלבד

לאחר קדנציה סוערת שהסתיימה בטון צורם כשנודע על גודל הגירעון, שר האוצר יובל שטייניץ עדיין משוכנע שיקבל תפקיד של שר בכיר בממשלה הבאה. בשיחה סגורה עם פעילים, אמר שטייניץ כי הוא יקבל את אחד משלושת התיקים הבכירים בממשלת נתניהו השלישית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריו של שטייניץ, הזהים במהותם לתקופה המקבילה שלפני הקמת הממשלה הקודמת, באים למרות שבבחירות האחרונות, הוא דורג רק במקום 16 ברשימת בליכוד ובמקום 24 ברשימה המשותפת עם ישראל-ביתנו. בינתיים, ראש הממשלה עדיין שוקד במוחו על הרכבת הממשלה הבאה, וטרם ידוע מה יהיה מספר השרים בממשלה שיקים. למרות דרישת יש עתיד והתבטאויות שונות של אנשי הבית היהודי להקטין את הממשלה ולהעמידה על 18 שרים בלבד, ההערכה היא שמספר השרים יהיה גדול יותר. 

בפגישה שהתקיימה היום בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליושב ראש יש עתיד יאיר לפיד, עלה גם הנושא הזה.  ההערכות הן שהליכוד יחזיק במחצית מהתיקים. עם זאת, בריאיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי הבהיר ח"כ עפר שלח (יש עתיד), כי מפלגתו תתעקש על הקטנת הממשלה.

לאחרונה דווח בתקשורת כי ייתכן וראש הממשלה נתניהו ימנה מספר חברי כנסת בכירים במפלגתו לשגרירים, זאת לאור הקושי בחלוקת התיקים בממשלה הבאה.