ישי שוחח עם בנט; קבעו להיפגש

על רקע המשא ומתן הקואליציוני הנמשך והפרסומים שלפיהם ישנה מתיחות בין ש"ס לבית היהודי, התקשר השר אלי ישי לנפתלי בנט ושוחח עמו בנושא. נמסר, כי השניים קבעו להיפגש כבר בימים הקרובים. במקביל, הגיעו הערב חברי ההנהגה הצעירה בבית היהודי לבתיהם של ראשי ש"ס, ומסרו להם ספר הלכות לשון הרע

התחממות ביחסים? שר הפנים, אלי ישי (ש"ס), שוחח הערב עם יושב-ראש הבית היהודי, נפתלי בנט. זאת לאחר הפרסומים השונים על מתיחות שהורגשה בין שתי המפלגות בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

נמסר, כי השניים דנו במחלוקות השונות שהתגלעו ביניהם ויישרו את ההדורים. השר ישי הדגיש בפני בנט את הצורך בשיתוף פעולה בין המפלגות והבטיח כי תנועתו תפעל להידוק היחסים. בסיום השיחה, קבעו השניים להיפגש כבר בימים הקרובים.

הדיווחים שמקבלים גורמים במפלגות החרדיות מבכירים בליכוד שגם בפגישה הזאת לפיד שם איקס על החרדים הביאו אותם להבנה כי שאם הם לא יפרקו את הציר בנט-לפיד זו תהיה בעיה גדולה מבחינתם. עקב כך יצא היום דרעי לסיור בשומרון אצל גרשון מסיקה והציע חוק שכל תלמיד יבקר בשומרון. אלי ישי מצדו השתתף בטקס האזכרה לציון חמש שנים לפיגוע בישיבת מרכז הרב ולבסוף קיבל בנט טלפון התנצלות משלושת ראשי ש"ס על המאמר בביטאון ש"ס, כל אלה, מקווים החרדים, יצליח לתקוע טריז בין הבית היהודי ליש עתיד.  

ילדי ההנגה הצעירה וספר הלכות הלשון, הערב (ההנהגה הצעירה הבית היהודי)

במקביל, הגיעו הערב חברי ההנהגה הצעירה לבתיהם של ראשי מפלגת ש"ס, אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס, בעקבות ההתקפות החוזות ונשנות של ש"ס נגד הציונות הדתית. הצעירים מסרו עבורם במתנה את ספר הלכות שמירת הלשון והלכות לשון הרע של החפץ חיים, בצירוף מכתב אישי, שבו נכתב כי "עולם התורה הינו חלק בלתי נפרד מהבית היהודי. הוכחנו זאת בעבר אין ספור פעמים ולא צריך לעזור או להזכיר לנו לשמור על התורה ולומדיה, בטח שלא בצורה נבזית כמו בביטאון הזה, שידוע לכל שנמצא בפיקוח מתמיד של ראשי המפלגה לאורך כל השנים האחרונות".

הצעירים קראו לראשי ש"ס ללמוד את הלכות לשון הרע "למען לא תישנה תקלה חמורה כזו פעם נוספת". לדבריהם, הם "אינם מוכנים לסבול דברי הבל כאלה, שהינם הסתה חמורה והמשך לדברים המזעזעים במערכת הבחירות שהגדירו את הבית היהודי כביכול כ'בית של גויים' ואת מי שמצביע להם כ'כופר בתורה', חס ושלום". את מכתבם סיימו חברי ההנהגה הצעירה ב"עקיצה": "נמשיך להיות בנים נאמנים למדינת ישראל לתורת ישראל לארץ ישראל ונמשיך לשרת בצבא ההגנה לישראל. מי ייתן וכולם ינהגו כך".

דרעי בשומרון: "זו המדינה היהודית האמיתית"

על רקע המשא ומתן הקואליציוני הנמשך, סייר ח"כ אריה דרעי (ש"ס) בשומרון, כאורחו של ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה. "על כל ילד לראות איפה גדלו אבותינו", אמר, והציע כי החוק הראשון שיעבור בכנסת "יחייב כל ילד יהודי להגיע לשומרון".

דרעי הוסיף כי "תל אביב ובת ים הם מקומות שסיפחנו לעצמו, אבל המדינה היהודית האמיתית היא פה בשומרון".