דרעי חוזר להנהיג את ש"ס: "התנועה חשובה יותר מהכל"

שבועיים אחרי שהתפטר מראשות המפלגה בעקבות חשיפת ההקלטות של מרן בחדשות 2, כינס יו"ר ש"ס את חברי הסיעה ובישר להם על שובו להנהגה: "קיבלתי בהכנעה את ציווי מועצת חכמי התורה, אמשיך להנהיג את התנועה כדי להמשיך את מפעליו הגדולים של מרן"

"פרש" - וחזר. דרעי (פלאש 90)

לפני שבועיים הוא הודיע על "פרישה", והיום הוא חוזר: יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע הבוקר (שני) לחברי מפלגתו כי הוא שב להנהגת התנועה. זאת, לאחר שהתפטר מהכנסת ומראשות המפלגה עקב ההקלטת של הרב עובדיה יוסף ז"ל שנחשפו בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שטלטל את המפלגה כשהודיע על התפטרותו, הגיע היום דרעי לראשונה מאז הודעת הפרישה למשרדי התנועה, כינס את הח"כים של הסיעה ולאחר מכן את צוות קמפיין הבחירות, והודיע להם על שובו.

"אני מקבל בהכנעה ובהרכנת ראש את ציווי מועצת חכמי התורה", אמר דרעי. "לאחר תקופה לא פשוטה שבה ערכתי חשבון נפש אישי ומשפחתי ושקלתי את מכלול השיקולים החלטתי כי תנועת ש"ס, תנועתו של מרן זצ״ל, על מאות אלפי מצביעיה, חשובים יותר מכל שיקול שהוא. בראש מורם, גאווה ונחישות אמשיך להנהיג את התנועה כדי להמשיך את מפעליו הגדולים של מרן, וליהיות לפה לכל אותם אלו שהמדינה השאירה מאחור".

ההקלטות הדרמטיות של מרן חוללו סערה בש"ס 

בקשתו של דרעי להתפטר מהנהגת ש"ס הועברה למועצת חכמי התורה לאחר שבחדשות 2 נחשפו ההקלטות שבהן נשמע הרב עובדיה יוסף ז"ל תוקף את דרעי ומביע תמיכה באלי ישי. חברי המועצה החליטו לדחות את בקשת ההתפטרות של דרעי וניגשו לביתו על מנת לפייסו.

מכתב ההתפטרות של דרעי (חדשות 2)

"מועצת חכמי התורה דוחה בתוקף את בקשת יו"ר התנועה לפרוש מתפקידו וקובעת כי הוא ממלא את התפקיד ביד רמה ונאמנות על פי דעת תורה", אמרו הרבנים. "אנו מלאי הערכה לאופן ניהול התנועה וגוזרים עליו להמשיך בתפקידו. המועצה מחזירה את המכתבים ליו"ר התנועה ומבטלת את ההתפטרות שלו".

הרב עובדיה בקלטת שחוללה סערה (חדשות 2)

"התכנסנו לבכות ולמחות על כבוד התורה ומרן שנרמס בראש חוצות", אמרו הרבנים. "הקנאה התאווה והכבוד מעבירים את האדם מן העולם". הם הדגישו כי הם מחזקים את ידיו של דרעי, "שמוסר נפשו למען המשך המפעילים הקדושים. אנו קוראים לא להיגרר למחלוקות ולביזוי תלמידי חכמים".