אחרי נתק של 5 שנים: נתניהו ובנט ייפגשו

לאחר נתק של 5 שנים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט ייפגשו כבר בתחילת השבוע הבא. במקביל, ייפגש בשבוע הבא נתניהו עם ראשי הסיעות החרדיות. השר סילבן שלום: "הבית היהודי - שותף אמיתי"

פגישת עבודה ראשונה: לאחר נתק של 5 שנים ולחיצת יד "קפואה" בכנסת, ייפגשו בתחילת שבוע הבא ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט. במקביל, בשבוע הבא הוא ייפגש עם ראשי הסיעות החרדיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי, הבהיר השר סילבן שלום (הליכוד-ביתנו) כי תהיה פגישה בין שני הצדדים. "אני עצמי נפגשתי עם אורי אריאל (הבית-היהודי) לפני יומיים, ויש שנפגשים עם אחרים, אנו מנסים להכניס את הבית היהודי, היא שותף אמיתי שיכול להביא לשוויון בנטל ויכול לחזק את הממשלה", הבהיר השר שלום.

מוקדם יותר היום נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש יש עתיד יאיר לפיד לפגישה בת שעתיים וחצי. במערכת הפוליטית העריכו לאחר הפגישה כי יש התקדמות בין הצדדים. גורמים המקורבים לשניהם אמרו כי הפגישה הייתה "באווירה טובה".

ליברמן יוזם גוש חוסם נגד לפיד

בפתח הישיבה הראשונה של סיעת הליכוד-ביתנו השבוע, עקץ ליברמן את מי שעשוי להיות שותפו לשולחן הממשלה ואמר כי "לפיד כבר לא שואל 'איפה הכסף' אלא שואל רק שאלה אחת - איך יהיה ראש ממשלה". מאחורי הדברים עומדים ככל הנראה מניעים אחרים בצורת גוש חוסם לכניסתו של לפיד לקואליציה.

על פי גורמים בכירים בש"ס ובליכוד-ביתנו, ליברמן מנסה לשכנע את נתניהו לבחור במפלגות החרדיות להרכבת הממשלה הבאה במקום ביש עתיד. הבכירים מוסיפים כי המניע העיקרי של ליברמן, שבין השאר חרט על דגל מפלגתו את השוויון בנטל, הוא שהישג בתחום זה יירשם לזכותו של לפיד ולא ולזכותו שלו.