בבית היהודי תוקפים: "ש"ס דוחפת אותנו לזרועות לפיד"

הרכבת הקואליציה ממשיכה לגרום למאבק בין מפלגת הבית היהודי לש"ס. "אני לא מבין מה הם רוצים ומה הם עושים", תקף ח"כ אורי אריאל (הבית היהודי), לאחר הפרסום בביטאון ש"ס בגנות בנט. "האם נפתלי בנט ישן טוב גם ללא הפגישה עם נתניהו? כמו תינוק"

נדמה שגם אם ראש הממשלה נתניהו מבקש להפעיל לחץ על לפיד על ידי יצירת קואליציה עם בנט והחרדים - אין ליושב הראש של יש עתיד מה לדאוג במיוחד, כאשר חילופי המתקפות ההדדיים בין מפלגות ש"ס והבית היהודי נמשכות לא הפסקה ומגיעות לשיא חדש היום: לאחר שבביטאון ש"ס נכתב הבוקר מאמר מערכת בגנותו של ח"כ נפתלי בנט, בבית היהודי מסרבים לעבור על כך לסדר היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מבין מה הם רוצים ומה הם עושים", אמר היום חבר הכנסת אורי אריאל, העומד בראש המו"מ הקואליציוני מטעם הבית היהודי. "אם ש"ס רוצה לדחוף אותנו בכוח ממש לזרועות לפיד ולדאוג שההברגה שלנו עם יש עתיד תהיה עד הסוף - אז זה בדיוק מה שהם עושים", תקף בריאיון לערוץ הכנסת. "אחרי שקיבלנו מנה גדושה מהרב עובדיה יוסף, ההודעה שלנו הייתה פשוטה ואמרה כי אנחנו מעריכים ומכבדים אותו - ובזאת תמה תגובתנו. הדברים שלהם נלוזים ואין להם מקום".

היום בצהריים קיבל ח"כ אריאל שיחת טלפון מהשר אלי ישי (ש"ס), שבה נאמר לו כי הדברים שנכתבו בעיתון הנשלט על ידי ש"ס אינו על דעתם של מנהיגיה, וכי הוא יפעל לכך שהדבר לא יישנה בעתיד. אריאל לא קנה את ההכחשה של ישי לאי-המעורבות של מנהיגי ש"ס. "זה עיתון שנשלט ב-100% על ידי הפוליטיקאים של ש"ס, אז שאף אחד לא יתחבא. אני רק יכול לקוות שבש"ס יפעילו ראש טוב ויהודי ושיפסיקו עם ההשמצות שאין להן בסיס ואין להן טעם. ההשמצות הללו פוגעות בהם הרבה יותר מאשר הן יכולות לפגוע בנו", סיכם אריאל.

ח"כ אריאל התייחס בריאיון גם ליחסים המתוחים בין נפתלי בנט לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אם תהיה פגישה או לא, זה תלוי רק בנתניהו. נפתלי רוצה שתתקיים פגישה, וכשנתניהו יחליט - היא תהיה. אני מקבל את הרושם שהליכוד רוצה מאוד שנהיה בקואליציה, חלק מאנשי הליכוד אפילו אומרים שנצטרף ראשונים, ואני מעריך שזה מה שיקרה. האם נפתלי בנט ישן טוב גם ללא הפגישה עם נתניהו? כמו תינוק". כבר במהלך מערכת הבחירות, התבטא הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, בגנות הבית היהודי, וכינה את המפלגה: "בית של גויים".