נתניהו ולפיד נפגשו: "באווירה טובה"

המו"מ הקואליציוני צובר תאוצה: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יו"ר "יש עתיד" במטרה לדון בהרכב הצפוי של הממשלה הבאה. "הפגישה התנהלה באווירה טובה", טענו השניים בהודעה לתקשורת. הם קבעו להיפגש שוב בקרוב להמשך המגעים

פגישה "באווירה טובה" (חדשות 2)

המגעים להרכבת הממשלה נמשכים: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר במעונו בירושלים עם יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד. הפגישה שנמשכה כשעתיים וחצי התנהלה "באווירה טובה", כך על פי הצדדים. השניים קבעו לקיים פגישה נוספת בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטרם הפגישה, טענו בסביבתו של ראש הממשלה שהקואליציה המועדפת עליו היא כזאת שבה יהיו שותפים לפיד, בנט, החרדים, לבני ומופז. "אי אפשר ליצור שוויון בנטל בממשלה שתהיה תלויה בחרדים", אמרו מקורבי נתניהו, "לעומת זאת אי אפשר להתקדם במשא ומתן בלעדיהם".

במקביל, דווח כי ללפיד צפויה הפתעה דווקא מכיוון "הבית היהודי", מפלגה שעד לאחרונה נראה כי יישרה קו עם עקרונותיו לשוויון בנטל. לדברי בכירים במפלגה, בכוונתו של היו"ר נפתלי בנט להציג מתווה משלו שבנוי על שילוב בין הצעותיהם של פלסנר, יעלון וזה של לפיד עצמו.

שלשום, שעות ספורות לפני השבעת הכנסת ה-19, הטיח מספר 2 בליכוד-ביתנו, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, ביקורת חריפה בלפיד. "מעולם לא ראיתי מישהו שעוד לפני שחימם את הכסא, כבר מתכנן איך להיות ראש ממשלה", אמר ליברמן על מי שצפוי להיות שותף בכיר לממשלה הבאה.