"בנט יביא להקלות במערך הגיור"

מחריף המאבק על הרבנות הראשית והמועצות הדתיות: באתר האינטרנט הרשמי של ש"ס נכתב כי נפתלי בנט הוא ממשיך דרכם של "בורג וזבובוניו", ראשי המפד"ל לשעבר, שמחפש להחזיר את 'הג'ובים של סבא בורג' למפד"ל. "הם יכולים להביא להקלות במערך הגיור", מזהירים בש"ס . ערב הבחירות תקף הרב יוסף: "הבית היהודי? בית של גויים!"

המתקפה נמשכת. הרב יוסף, ארכיון (חדשות 2)

בפעם הראשונה אחרי הבחירות, תוקפת ש"ס באופן ישיר את הבית היהודי: הרב משה שפיר כותב באתר האינטרנט של ש"ס כי נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, הוא ממשיך דרכם של עסקני המפד"ל שהיו "עסקנים ממאיסים שמכרו את נשמתם בשביל ג'ובים ממשלתיים", וכי הם רק מחפשים "ג'ובים" במועצות הדתיות וברבנות הראשית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדברים נאמרים בתגובה למתקפה של הבית היהודי על ש"ס, בקשר לבחירות המתקרבות לרבנות הראשית, שם הבית היהודי רוצה להושיב איש הציונות הדתית במקום רב חרדי. "הג'ובים כואבים לבנט. לקחו לו אותם. הם היו של סבא בורג פעם", כתב הרב שפיר.

"זאת המפד"ל הישנה והטובה מבית היוצר של בורג וזבובוניו (הכוונה ליוסף בורג, זבולון המר וזבולון אורלב, יושבי ראש המפד"ל לשעבר) העסקנים הממאיסים ההיסטוריים. הם מכרו את נשמתם אפילו למפא"י ההיסטורית ובלבד שיקבלו ג'ובים ממשלתיים באינסוף משרות החל מהרבנות הכשרות והנישואין וכלה במשרדי הפנים החינוך והדתות שם כילו כל חלקה טובה שרק יכולו", נכתב באתר האינטרנט של ש"ס.

לא מספיקה להם מחלבת ההתנחלויות?

"האם לא די להם בתספורת חובות הקיבוצים האדירה שבה נטלו חלק או במחלבת ההתנחלויות שם אנו שותקים?" שואל הרב, ואומר כי כעת הם רוצים להשתלט גם על הרבנות הראשית ועל המועצות הדתיות. "זכור, החשש היה שמפלגת 'הבנט היהודי' עלולה להביא לקולות בלתי הפיכות במערך הגיור, כמו גם הנמכת הרף ההלכתי עד כדי סיכונו הקיומי בצירופם של עוד כמה רעיונות עוועים שלא שערום אבותינו", נכתב.

ערב הבחירות תקף מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף את הבית היהודי: "הם קוראים את עצמם 'הבית היהודי'. זה בית יהודי? אנחנו הבית היהודי. איזה דתיים אלה? זה בית יהודי של גויים", אמר הרב עובדיה.