בגלל סטטוס בפייסבוק: פעילי עבודה סולקו

פעילים רבים בעבודה הופתעו לגלות כי הם אינם רצויים עוד במפלגה משום שהביעו תמיכה פומבית במפלגה אחרת - ברשתות חברתיות. "לאור תמיכתך הפומבית אני רואה בך כמי שפרשה מהמפלגה", כתב מזכ"ל המפלגה חיליק בר לאחת הפעילות

ביי, זאת שלי: מספר פעילים וחברי ועידת העבודה קיבלו לאחרונה הודעה כי הם מסולקים מהמפלגה - בגלל סטטוס שפרסמו בפייסבוק. מזכ"ל העבודה חיליק בר שיגר בימים האחרונים מכתבים לפעילים, בהם הוא מודיע להם כי הם אינם רצויים עוד בשל פעילות למען מפלגה אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הריני להודיעך כי לאור הודעתך על תמיכתך הפומבית במפלגת 'ארץחדשה', אני רואה בך כמי שפרשה מהמפלגה, כאמור בסעיף 93", נכתב לאחת הפעילות שסולקו בימים האחרונים. הפעילה יש לציין, הביעה את התמיכה בעמוד הפייסבוק שלה. אחרים קיבלו הודעה דומה בגלל מסרונים קבוצתיים למען מפלגות אחרות והודעות שפורסמו בעיתונים.

בר: "התלונות על חברים כאלה הגיעו מהשטח"

בעקבות הפרסום, שלח מזכ"ל המפלגה הודעה לפעילים בה ניסה להסביר את המהלך. "נראה לכם הגיוני ומוסרי שבוועידת המפלגה, המקבלת החלטות מכריעות לגבי חייה של המפלגה יהיו חברים שבפועל הם פעילים פומבית במפלגות אחרות ומודיעים על כך ברבים?", כתב בר.

"התלונות על חברים כאלה הגיעו מכם, מהשטח, אחרי שראיתם בצער ובכעס אנשים שלנו מסתובבים עם חולצות של מפלגות אחרות, מתבטאים בתקשורת, ברשתות וכו' נגדנו ובעד מפלגה אחרת", טען המזכ"ל והדגיש כי לחברים שקיבלו הודעת סילוק קיימת אפשרות לערער על ההחלטה.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "מדובר בסעיף מחוקת המפלגה שמורה למזכ"ל המפלגה להוציא ממוסדותיה חברים אשר פעלו כנגד המפלגה במוצהר, אין זה מוסרי והגיוני שבוועידת המפלגה המקבלת החלטות מכריעות לגבי חיי המפלגה יהיו חברים שפועל הם תומכים פומבית למען מפלגות אחרות".