מחר: נתניהו ולפיד ייפגשו שוב

המגעים להרכבת הממשלה צוברים תאוצה: ראש הממשלה ייפגש עם יו"ר "יש עתיד" בפעם השנייה, ומקורביו מבהירים: "אי אפשר בלי החרדים". במקביל, במפלגת הבית היהודי מתכוונים להציג בקרוב מתווה משלהם לסוגיה החמה ביותר - השוויון בנטל

אחרי פגישה ראשונה שהוגדרה בפני התקשורת "מוצלחת", ואחרי שבימים האחרונים מחליפים המחנות השונים מהלומות בתקשורת, צפויים מחר ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד להיפגש שוב כדי להתחיל באופן רשמי את המשא ומתן להרכבת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסביבתו של ראש הממשלה טוענים היום שהקואליציה המועדפת עליו היא כזאת שבה יהיו שותפים לפיד, בנט, החרדים, לבני ומופז. "אי אפשר ליצור שוויון בנטל בממשלה שתהיה תלויה בחרדים", אמרו מקורבי נתניהו, "לעומת זאת אי אפשר להתקדם במשא ומתן בלעדיהם".

הבית היהודי יציגו מתווה גיוס משלהם

מתווה משלהם, בנט (רויטרס)
במקביל, ללפיד צפויה הפתעה דווקא מכיוון "הבית היהודי", מפלגה שעד לאחרונה נראה כי יישרה קו עם עקרונותיו לשוויון בנטל.

כעת נראה כי נפתלי בנט ובכירי סיעתו מתנגדים לתכנית הגיוס ולעקרונותיה. הם מתכוונים להציג בקרוב תכנית חלופית משלהם שתהיה בנויה על שילוב בין מתווה פלסנר, יעלון וזה של לפיד עצמו. השאלה שתעלה מיד לאחר מכן היא האם לפיד יוכל לוותר ל"כיפות הסרוגות" על מה שהוא אינו מוכן לחרדים.

אתמול, שעות ספורות לפני השבעת הכנסת ה-19, הטיח מספר 2 בליכוד-ביתנו, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, ביקורת חריפה בלפיד. "מעולם לא ראיתי מישהו שעוד לפני שחימם את הכסא, כבר מתכנן איך להיות ראש ממשלה", אמר ליברמן על מי שצפוי להיות שותף בכיר לממשלה הבאה.