סמינר לפעילי הליכוד: "בעד שתי המדינות"

שוברים שמאלה? עשרות ראשי סניפים ופעילי ליכוד ייפגשו לסמינר מיוחד בסוף השבוע, שיעסוק בפתרונות אפשריים לקיפאון המדיני. בין הנואמים הד"ר יוסי ביילין ומי שכיהן בעבר כשר האסירים הפלסטינים. "הגיע הזמן לשנות את חוקת הליכוד המדברת על ארץ ישראל השלמה ולהחליפה בתפיסת שתי מדינות לשני עמים", הבהירו הפעילים

אנשי השטח נגד "ההקצנה במפלגה" (חדשות 2)

על רקע הדיווחים שלפיהם מתכוון ראש הממשלה בנימין נתניהו לשנות את שיטת הפריימריז במפלגתו, מתארגנים עשרות מראשי סניפים ופעילי המפלגה במטרה להתמודד עם השינויים ועם "תהליך ההקצנה" כלשונם, שחל בשנים האחרונות בתוך התנועה. בסוף השבוע הם ישתתפו בסמינר מיוחד שנועד לעסוק באתגרים המדיניים העומדים בפני הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רבים מאיתנו חושבים שהגיע הזמן לשנות את חוקת הליכוד המדברת על ארץ ישראל השלמה ולהחליפה בתפיסת שתי המדינות לשני עמים", הבהיר משה סבח, חבר מרכז המפלגה.

"גם ראש הממשלה כבר ציין בעבר שהוא בעד הפתרון של שתי המדינות ואנחנו רוצים לדעת האם הוא דובר אמת בעניין", אמר סבח שציין כי גם הצעות נוספות יוצגו בפני חברי המרכז. "עדיין לא הוחלט איזה מתווה יהיה מקובל על חברי הוועידה".

"נתניהו צריך לזכור שהוא נציגו של מרכז הליכוד"

בין הנואמים שצפויים לשאת דברים בסמינר נמצאים גם כמה שמות מפתיעים כמו יוסי ביילין, מיוזמי יוזמת ז'נבה, תא"ל שאול אריאלי וגם אשרף עג'מי, לשעבר השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית.

במקביל, מתכוונים פעילי הליכוד להפעיל לחץ על ראש הממשלה השוקל לבטל את הפריימריז לטובת ועדה מסדרת. "ראש הממשלה צריך לזכור שהוא נציג של מרכז הליכוד ושליחו, הוא אמור לייצג את ערכי הליכוד ולא לשלוט בו", הדגישו.