לפיד מבהיר: "לא אפגע בעולם התורה"

יו"ר יש עתיד דוחה את האשמות המפלגות החרדיות, הטוענות כי עמדותיו יגרמו לקרע בעם. "מפיצים שאני זומם לפגוע בעולם התורה", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו. "אין שטות גדולה מזו". הוא ציין כי לדעתו יש ללמד תלמוד בבתי הספר

המגעים הקואליציוניים נמשכים, כשברקע הדיווחים לפיהם דורש יאיר לפיד שלא להכניס את המפלגות החרדיות לממשלה הבאה. היום מבהיר יו"ר "יש עתיד" שהוא לא מונע מכוונה לפגוע בעולם התורה. "אין שטות גדולה מזו", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "לימוד התורה הוא חלק מהקיום הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד דחה את האשמות מצד המפלגות החרדיות הטוענות לאחרונה כי עמדותיו יגרמו לפילוג העם וייצרו קרע בין הציבור החילוני לדתי. "העובדה שיש אנשים המקדישים ללימוד התורה את רוב חייהם ראויה לכל שבח", ציין לפיד. "אני אפילו חושב שצריך להכניס את התלמוד כחלק מהחינוך הממלכתי בבתי הספר החילונים".

"לכל אחד יש זכות ללמוד", הדגיש הח"כ הטרי. "אבל הלימוד לא יכול להיות תירוץ לכך שאדם אינו ממלא החובות הבסיסיות ביותר שלו למדינתו, משפחתו ולחברה בה הוא חי".

לפיד, שהדגיש גם כי במפלגתו מכהנים שני רבנים, סיים את דבריו בביטוי "שבעים פנים לתורה", וקרא לעוקבים אחר עמוד הפייסבוק שלו "שלא להאמין לאף אחד שטוען בפניכם שהוא הנציג הבלעדי של אלוהי ישראל".