ליברמן יוזם גוש חוסם נגד לפיד יחד עם החרדים

לאחר שאתמול התבטא בחריפות נגד הח"כ הטרי יאיר לפיד, גורמים בש"ס ובליכוד ביתנו טוענים כי שר החוץ לשעבר ליברמן פועל כעת למניעת כניסתו לממשלה הקרובה על ידי תמיכה בכניסת החרדים לקואליציה במקומו

פועל ליצירת גוש חוסם, ליברמן (רויטרס)

לאחר שאתמול מתח ביקורת חריפה על יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, פועל כעת שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, ליצירת גוש חוסם ללפיד יחד עם המפלגות החרדיות, כך פורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח הישיבה הראשונה של סיעת הליכוד-ביתנו עקץ אתמול ליברמן את מי שעשוי להיות שותפו לשולחן הממשלה ואמר כי "לפיד כבר לא שואל 'איפה הכסף' אלא שואל רק שאלה אחת - איך יהיה ראש ממשלה". היום מתברר כי מאחורי הדברים עומדים ככל הנראה מניעים אחרים בצורת גוש חוסם לכניסתו של לפיד לקואליציה.

על פי גורמים בכירים בש"ס ובליכוד-ביתנו, ליברמן מנסה לשכנע את נתניהו לבחור במפלגות החרדיות להרכבת הממשלה הבאה במקום ביש עתיד. הבכירים מוסיפים כי המניע העיקרי של ליברמן, שבין השאר חרט על דגל מפלגתו את השוויון בנטל, הוא שהישג בתחום זה יירשם לזכותו של לפיד ולא ולזכותו שלו.

דבר נוסף המניע את ליברמן נגד לפיד הן ההערכות כי במקרה ולפיד אכן ייכנס לממשלה הוא יקבל את תיק החוץ, תיק שנתניהו הבטיח כי ישמור לו עד אחרי ההליך המשפטי המתקיים נגדו. חשש נוסף של ליברמן נובע ממחויבותו של לפיד להקמת ממשלה צרה ככל הניתן של עד 18 שרים. במקרה ונתניהו יחליט להיענות לדרישה זו, מספר התיקים שיהיו בידי חברי ישראל ביתנו יהיה קטן מאוד.

מנגד, נשמע ראש הממשלה נתניהו מעט יותר מפויס והבהיר כי יפעל להקמת ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר על מנת להתמודד עם האתגרים העומדים בפני המדינה בעת הקרובה. "מה שצריך עכשיו זה ללכד כוחות ולפעול להקמת ממשלת אחדות רחבה", הדגיש נתניהו אתמול. "שוחחתי עם כל ראשי הסיעות הבית, אני רואה עצמי כראש ממשלה של כולם".