נתניהו לאחר השבעת הכנסת החדשה: "חייבים להגביר השוויון בנטל"

בהרמת הכוסית שלאחר טקס ההשבעה, בירך רה"מ את הח"כים החדשים: "מאחל לכם שתשמרו על ההתרגשות הזו ועל ההתלהבות בכל יום". נתניהו הדגיש את הצורך בשינוי של שיטת הממשל ואמר כי חייבים לפתור את בעיית חוסר היציבות והמשילות החלשה

הכנסת ה-19 נשבעה אמונים, נתניהו בירך: בנאום ראשון בפני חברי הכנסת החדשה, ראש הממשלה שצפוי לכהן בתפקידו בפעם השלישית, איחל הצלחה לנבחרי הציבור החדשים והזכיר את האתגרים העומדים בפניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רוצה לברך תחילה את חברות וחברי הכנסת הנבחרים וכמובן את חברות וחברי הכנסת החדשים", אמר ראש הממשלה בהרמת כוסית שנערכה לאחר ההשבעה במליאה. "אני זוכר את ההתרגשות של היום הראשון כח"כ צעיר. נכנסתי למשכן הזה ונפעמתי מהאפשרות להשפיע על דרכה של המדינה. אני מאחל לכם שתשמרו על ההתרגשות הזו ועל ההתלהבות בכל יום שתשרתו בכנסת ישראל".

נתניהו ציין בדבריו את תחושת השליחות: "יש לנו אחריות גדולה, כי אנחנו מייצגים את כל חלקי הציבור וכל חלקי העם, בני כל העדות ומאמיני כל הדתות". הוא הדגיש את מחויבות הממשלה הבאה שתקום לשיפור איכות החיים ובחר לחדד מספר עקרונות מרכזיים, שכפי הנראה ביקש להבהיר לשותפיו העתידיים לממשלה הבאה.

"אנחנו מחויבים לשפר את חיי אזרחי ישראל בכל דרך", אמר. "ניצור עוד מאות אלפי מקומות עבודה נוספים ונגביר את השוויון בנטל בצורה של תקרע את העם. נהיה חייבים להפחית את יוקר המחייה ומחירי הדיור". ראש הממשלה שם דגש מיוחד על נושא הגברת המשילות ואמר כי 33 ממשלות שכיהנו בישראל ב-65 שנים "זה פשוט לא יאומן". לדבריו, "נצטרך לשנות נדבכים חשובים בשיטת הממשל, לא יכול להיות שהמדינה המאותגרת ביותר בעולם תהיה עם חוסר יציבות ומשילות חלשה".

"אל תעשו לחבריכם מה ששנוא עליכם"

ראשי הסיעות בתצלום המסורתי (לע"מ)

בסיום דבריו התריע נתניהו כי גם הכנסת החדשה תעמוד בפני רגעי מבחן ולכן, קרא לכלל חבריה להתאחד. "אני מקווה שכלל חברי הכנסת ידעו להתאחד למען המטרה המשותפת העליונה - הבטחת בטחונה ועתידה של המדינה", אמר ראש הממשלה, שלא שכח לחלק גם טיפים לחברי הכנסת החדשים: "קבלו את עצתו של הלל הזקן - אל תעשה לחבריך מה ששנוא עליך. עלינו לנהוג גם בכבוד איש בזולתו, כיוון שהשיח בכנסת הוא פולמוסי ולעתים אפילו פולמוסי מדי".

נאומו של נתניהו נישא במהלך טקס הרמת הכוסית של חברי הכנסת החדשים והוותיקים, זאת לאחר ש-120 חברי הכנסת נשבעו אמונים לתפקידם בטקס החגיגי במליאה. לאחר הנאום, הצטלמו כלל ראשי סיעות הבית עם נשיא המדינה, ראש הממשלה ויו"ר הכנסת הזמני בן-אליעזר.

את סיעת ש"ס ייצג בתמונה השר אלי ישי, שממוקם במקום ה-1 ברשימת המפלגה, אולם לא משמש כיושב הראש שלה. שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, שעדיין משמש כיו"ר סיעת "ישראל ביתנו" גם לאחר האיחוד עם הליכוד, בחר שלא להצטרף לתמונת ראשי הסיעות, אף על פי שיכול היה לעשות כן. עוד הצטרפו לתמונה החגיגית ראשי המפלגות המכהנים בכנסת לראשונה: הח"כים הטריים יאיר לפיד ונפתלי בנט.