ליברמן: "לפיד רק חושב על איך להיות ראש ממשלה"

בפתח הישיבה הראשונה של סיעת הליכוד-ביתנו עקץ שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן את מי שעשוי להיות שותפו לשולחן הממשלה: "הוא כבר לא שואל 'איפה הכסף'". נתניהו מנגד ניסה לשדר אווירת אחדות: "צריך ממשלה רחבה"

בעוד המגעים הקואליציוניים בעיצומם, תוקף מספר 2 בליכוד-ביתנו, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, את התנהלותו של מי שעשוי להיות השותף העיקרי להקמת הממשלה הבאה - יאיר לפיד. "הוא רק דואג להפוך לראש ממשלה", הטיח ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תמיד אנשים רצו לבחירות והגיעו למו"מ עם דרישות", אמר בישיבת הליכוד-ביתנו. "זאת הפעם הראשונה שאני רואה אנשים שיום אחרי הבחירות לא מדברים על המדינה אלא איך הם הופכים לראש ממשלה. הבן אדם לא הספיק להיבחר, והוא כבר לא שואל 'איפה הכסף' אלא שואל רק שאלה אחת - איך יהיה ראש ממשלה".

מנגד, נשמע ראש הממשלה נתניהו מעט יותר מפויס והבהיר כי יפעל להקמת ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר על מנת להתמודד עם האתגרים העומדים בפני המדינה בעת הקרובה. "מה שצריך עכשיו זה ללכד כוחות ולפעול להקמת ממשלת אחדות רחבה", הדגיש נתניהו. "שוחחתי עם כל ראשי הסיעות הבית, אני רואה עצמי כראש ממשלה של כולם".

"המשימה הזאת של האחדות והאחריות מתחילה פה, בשותפות בין הליכוד וישראל ביתנו", הדגיש נתניהו שקיבל לפני ימים אחדים מנשיא המדינה פרס את המנדט להקים קואליציה בפעם השלישית. "מצפים מאיתנו להיות העוגן של מדינת ישראל וכך נהיה", אמר.