בדרך להשבעת הכנסת עוצרים בהר הבית

רק לפני חודש הוא עוכב שם ושוחרר, אבל מחר ינסה שוב משה פייגלין - רגע לפני שיהפוך רשמית לח"כ מטעם הליכוד - לעלות להתפלל בהר הבית בירושלים. "כשאתה עולה כנבחר ציבור האמירה היא חזקה ומהדהדת, וטוב שכך", הסביר לחדשות 2 באינטרנט

הר הבית בידיו? פייגלין (חדשות 2)

מחר יגיעו 120 חברי הכנסת החדשים והישנים, שמרכיבים את הכנסת ה-19, לטקס השבעה חגיגי במשכן בירושלים. אחד הח"כים יגיע לשם - לאחר תפילה בהר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החלטתי לעלות להר הבית מחר בצהריים לפני טקס ההשבעה בכנסת להודות לבורא עולם, לבקש שיהיה איתי ועם משימתנו לתקן עולם במלכות שדי", כתב הערב בפייסבוק חבר הכנסת המיועד מטעם הליכוד משה פייגלין.

פייגלין הוסיף שבכוונתו לעשות את הצעד השנוי במחלוקת כדי להזכיר לעצמו ש"על אף שהעם הוא הריבון במדינה באמצעות נציגיו בכנסת, כולנו עבדיו של בורא עולם, המולך על הכל לא ממשכן הכנסת אלא ממשכנו בהר הבית".

"לא פרובוקציה"

חבר הכנסת הטרי כבר נעצר לפני כחודש כשהגיע להר הבית - ושוחרר. הערב הוא הסביר לחדשות 2 באינטרנט כי "אין ספק שכשאתה עולה כנבחר ציבור האמירה היא חזקה ומהדהדת, וטוב שכך. אני עולה מתוך תחושה של צורך להבהיר לעצמי שאני לא בעל הבית פה, למרות שיש הרגשה של עוצמה אני חבר בחבר המחוקקים".

"אם אנחנו נתייחס בצורה לא טבעית ולא פשוטה אל הר הבית, אלא כמקום למישהו אחר, זאת תהיה הפרובוקציה", הוסיף. "אנחנו יוצרים את המציאות. התחושה היא שאנחנו אורחים בארצנו והיא הרבה מעבר להר הבית. היא זו שמזמינה את האלימות של הצד השני".

פייגלין סיים את דבריו ואמר שימשיך, גם כחבר כנסת, להתפלל בהר הבית "ואפעל שתפילתם של יהודים לא תיתקל מהתנגדות מבית והתעמרויות מצד המשטרה".