המו"מ הקואליציוני: נתניהו בקשר ישיר עם לבני

מסלול עוקף לפיד: בזמן שיש עתיד והבית היהודי כורתות בריתות, נתניהו וליברמן מקיימים קשר ישיר עם יושבת ראש מפלגת "התנועה" ציפי לבני. האם זה מה שיעזור לנתניהו להקים ממשלה ולהשאיר את לפיד ובנט בחוץ?

יאיר לפיד? נפתלי בנט? ראש הממשלה נתניהו מקיים קשר ישיר מאז הבחירות דווקא עם ציפי לבני, כך נודע לחדשות 2. ולא רק הוא: גם שותפו אביגדור ליברמן שוחח עם לבני בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שהאזין היטב לנתניהו בימים האחרונים יכול היה לשמוע עד כמה הוא מרבה לדבר על הנושא המדיני. גם בטקס שבו הטיל עליו הנשיא פרס את הרכבת הממשלה, גם בפתח ישיבת הממשלה בראשון בבוקר וגם בעובדה שנתניהו החליט שלא לשתף את עו"ד יצחק מולכו במו"מ הקואליציוני כאחד מנציגי הליכוד ביתנו.

נתניהו מנסה להעביר מסר אחד ויחיד: "הנושא המדיני עומד אצלי בראש סדר העדיפויות". הדברים אינם מופנים רק לאוזניו של לפיד, אלא גם לאוזניה של לבני. מצד אחד נתניהו ולבני נחשבו לצהובים זה לזה, אולם ייתכן כי בקרוב מערכת היחסים שלהם תשתנה ותזכיר את שיתוף הפעולה של נתניהו עם שר הביטחון היוצא אהוד ברק.

האם ברית לפיד-בנט תשרוד?

ובינתיים, נציגי המו"מ הקואליציוני ממשיכים להתנצח ולהתנגח. ההתבטאות האחרונה מגיעה מאנשי הליכוד ביתנו, שם שואלים "איפה הפוליטיקה החדשה של יאיר לפיד?". נציגי המפלגה הגדולה טוענים כי יש עתיד קיבלה מנדטים רבים על סמך ההבטחה שהיא תצטרף לממשלת נתניהו, וכעת לפיד כבר מתכנן להפיל את נתניהו מהאופוזיציה. בכיר אומר כי "לפיד ואנשיו שיכורים, ועם שיכורים קשה לדבר".

כל אחד מהם דורש את ועדת הכספים. לפיד ובנ (יח"צ, חדשות 2)
ומה באשר לברית בין יש עתיד לבין הבית היהודי? "נפתלי בנט אומר שהוא מתכוון לשמור על הברית הזאת, אבל לא ראינו הסכמים", אומרים בליכוד ביתנו, "וגם הסכמים ניתן להפר". ואכן שיתוף הפעולה הזה עלול ליצור לא מעט חיכוכים. למשל הדרישה הסותרת של כל אחת מהמפלגות: גם לפיד וגם בנט דורשים את ועדת הכספים.

עדיין לא ברור איך כל זה ייגמר, אבל ניתן להניח שמחר אחרי הצהרים נראה תמונה של נתניהו ולפיד. הדינמיקה הזאת ליוותה את כל המשאים-ומתנים הקואליציוניים בעשור האחרון: מרכיב הממשלה מצטלם עם השותף הבכיר. כך היה עם אולמרט ופרץ, כך היה גם עם נתניהו וליברמן. וכך, ככל הנראה, יהיה גם מחר.