גפני: "כל מי שתורתו אמונתו ילמד תורה"

נציגי מפלגת יהדות התורה הגיעו היום לכפר המכבייה לפגישת מו"מ הקואליציוני עם הליכוד-ביתנו. עם כניסתו לדיונים התייחס ח"כ גפני לנושא הבוער של השוויון בנטל והבהיר: "כל מי שתורתו אמונתו ילמד תורה וכל מי שלא, ימלא את חובתו האזרחית"

המו"מ הקואליציוני נמשך. גפני וליצמן (צילום: אלי סגל)

הניסיונות להרכיב ממשלה נמשכים: בשעות הצהריים הגיעו נציגי מפלגת יהדות התורה לכפר המכבייה לפגישת משא ומתן קואליציוני עם נציגי הליכוד-ביתנו. ח"כ גפני הכריז לפני הפגישה: "לא מציבים תנאים מוקדמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נשים את הנושאים האמיתיים שנוגעים לכולם על השולחן - הן בתחום הביטחוני-מדיני והם בתחום הכלכלי-חברתי", אמר גפני עם הגעתו. הוא התייחס לנושא שעשוי להכריע את הרכב הממשלה הבאה - השוויון בנטל - והבהיר: "כל מי שלומד תורה ותורתו אמונתו - ילמד תורה, וכל מי שלא, ימלא את חובתו האזרחית".

את המו"מ מטעם יהדות התורה מנהליפ חברי הכנסת משה גפני, יעקב ליצמן ומאיר פרוש. גפני הבהיר כי מפלגת יהדות התורה רואה עצמה "שותפה לייצוב המציאות הכלכלית במשק" ותקף את הניסיון להפוך את השוויון בנטל לנושא שעומד במרכז המשא ומתן.

"לא נואם במועדון עם גיטרה"

היריב המרכזי. יאיר לפיד והגיטרה (יח"צ)
"אני לא חושב שבגלל שמישהו רוצה לעסוק בנושא הזה אנחנו צריכים לשנות את תפיסתנו ולדבר על נושאים אחרים", הוסיף גפני. "לו הייתי במקומו של ראש הממשלה הייתי רוצה את יהדות התורה ואת ש"ס בקואליציה. אנחנו מפלגות ותיקות ויציבות שלא ניזונות מהכותרות בעיתונות".

הוא שלח עקיצה גם לעברו של יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד ואמר: "אני לא ראש הממשלה ואין לי גם יומרה להיות ראש הממשלה. אני גם לא מכריז על רצוני באיזה מועדון עם גיטרה".

לאחר המו"מ הקואליציוני עם יהדות התורה הגיעו גם נציגי מפלגת התנועה יוסי קוצ'יק ויואל חסון. בתום הפגישה אמר קוצ'יק כי נציגי הליכוד-ביתנו "יודעים מה התנאי שלנו לכניסה לממשלה - קידום תהליך מדיני".

אחרי שנציגי קדימה יסיימו את פגישתם עם צוות המו"מ, יסתיים סבב הדיונים הראשון. בתום היום יסכמו נציגי הליכוד-ביתנו את סבב השיחות ויחלו לקבוע את סבב הדיונים הבא - אז גם יתחילו הוויכוחים האמיתיים על קווי היסוד של הממשלה הבאה.