ישי: "מזהירים את הרבנים מסיכומים עם לפיד"

אחד מראשי ש"ס אמר הבוקר כי הפגישות שהוא מקיים עם מנהיגי הציונות הדתית לא נועדו ליצור "גוש חוסם" למניעת כניסתה של יש עתיד לקואליציה, אלא כדי "להבטיח שהבית היהודי לא יפגעו בעולם התורה". המשא-ומתן הקואליציוני ייימשך היום

המשא-ומתן הקואליציוני יימשך גם היום, כשמאחורי הקלעים מתגברים ניסיונות לגיבוש חזית משותפת - הפעם בין רבני הציבור החרדי לבין ראשי הציונות הדתית. אחד מראשי ש"ס, השר אלי ישי, אמר הבוקר בתכנית "יום חדש" עם יואב לימור ולוסי אהריש כי המגעים עם המנהיגים הרוחניים נועדו למנוע "פגיעה בעולם התורה", כהגדרתו, במקרה של כינון קואליציה עם יאיר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בימים הקרובים אפגש עם רבנים נוספים, לא על מנת להכניס אותנו לקואליציה עם הבית היהודי. יש גם חיים אחרי הקוליאציה", אמר ישי - והסביר: "אנחנו לא רוצים שהבית היהודי יקבל החלטות על עולם התורה הבית היהודי הוא לא הפטרון שלו. מה שאנחנו עושים זה להגיד לרבנים להיזהר לפני קבלת החלטות וסיכומים עם יאיר לפיד - שלא יעזו לפגוע בעולם התורה". 

מאז השבוע שעבר התקיימו כמה פגישות בין אדמו"רים בחסידויות הגדולות לבין רבנים מהציונות הדתית, ובהם הרב יעקב שפירא, הרב שמואל אליהו, הרב אליקים לבנון והרב חיים דרוקמן.

התכנית: למנוע דחיקת החרדים אל מחוץ לקואליציה

באופן זה, מקווים החרדים להשפיע על ראשי הבית היהודי שלא לשתף פעולה עם עמדות "יש עתיד" בעניין גיוס בחורי ישיבות ובכך למנוע את דחיקתם אל מחוץ לשורות הקואליציה של ממשלת נתניהו השלישית. 

אתמול נודע כי אחד ממנהיגי ש"ס, אלי ישי, נפגש בימים האחרונים עם רבנים בכירים בציונות הדתית, הרב צבי טאו, הרב שטרנברג, הרב יהושוע צוקרמן, וכן שוחח טלפונית עם הרב אבינר, וביקש להפגש כבר ביממה הקרובה עם הרב זלמן מלמד והרב דרוקמן

ישי ניסה להבטיח שהבית היהודי לא תכנס לממשלה ללא ש"ס, או לפחות תשמור על האינטרסים המשותפים שלהם, כהגדרתו, ובראשן עולם הישיבות. ישי קורא לבית היהודי לא לקבל אוטומטית את תנאיו של לפיד ולהוות לפחות גורם מגשר.