בנט ידרוש מנתניהו סוף שבוע ארוך

השוויון בנטל? הסכסוך הישראלי-פלסטיני? יוקר המחייה? למפלגת הבית היהודי יש נושא בוער יותר על הפרק במו"מ הקואליציוני: להאריך את סוף השבוע בישראל ולהפוך את יום ראשון ליום שבתון. המטרה: לאסור כל עבודה בשבת

יישבו בסוף ביחד? נתניהו ובנט (יח"צ)

בזמן שכולם עוקבים אחר המאבק בין יש עתיד לחרדים בסוגיית השוויון בנטל - לקראת הרכבת הממשלה - מפלגת הבית היהודי מעלה דרישה מפתיעה, שאותה תציג לנתניהו במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. יו"ר המפלגה נפתלי בנט מתכוון לבקש להפוך את יום ראשון ליום שבתון, ולהכריז על יום שישי כעל יום עבודה מקוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם הנושא אכן יקודם על ידי הממשלה הבאה ויהפוך לחוק, יחול סוף שבוע ארוך בישראל הלכה למעשה. על פי היוזמה, יום ראשון יהפוך ליום המיועד לתרבות, פנאי קניות ובילויים, ויום שבת יוגדר כ"בעל צביון מיוחד", שבו יהיה אסור לעבוד כלל.

מישהו אמר את זה קודם. סילבן שלום (רויטרס)
יוזמת סוף השבוע הארוך כבר הועלתה בעבר על ידי המשנה לראש הממשלה סילבן שלום, אולם הצעתו לא כללה את הדגש על איסור המלאכה בשבת. בכך שונה יוזמתו של בנט מההצעה המוכרת, וקשה להאמין שמפלגת יש עתיד תסכים לאשר הצעת חוק כזאת.

בנט: "המציאות השתנתה"

ההחלטה לדרוש את קידום סוף השבוע הארוך התקבלה באופן סופי בישיבת הסיעה שנערכה יממה לאחר הבחירות. בנט אמר בישיבה כי "הגיע הזמן לפתוח את כלל הסוגיות של דת ומדינה, כיוון שהמציאות השתנתה. יש ליצור מכלול חדש במדינת ישראל בעניינים הללו, והבית היהודי הוא הגשר בין חלקי החברה".

צוות המו"מ הקואליציוני של הבית היהודי יגיע היום ב-15:00 לכפר המכביה ברמת גן, שם יחל בשיחות עם נציגי נתניהו. הצוות יכלול את ח"כ אורי אריאל, שעשוי גם לזכות בתפקיד שר בממשלה הבאה, כשלצידו מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר אייל גבאי, עו"ד איתן הברמן לשעבר היועץ המשפטי של הליכוד וקדימה, נתן נתנזון לשעבר ראש המועצה הדתית בנימין, וכן יועץ התקשורת של המפלגה משה קלוגהפט.