דרעי: משמעות העמדות של לפיד - שהחרדים בחוץ

בש"ס כבר נערכים לפתיחתו היום של המו"מ הקואליציוני, ובראיון לגל"צ הבהיר אריה דרעי, אחד מראשי המפלגה: "לא ניתן בשום פנים ואופן לפרק את עולם התורה, האופוזיציה לא מפחידה אותי"

"החרדים יישארו בחוץ". דרעי (חדשות 2)

רגע לפני פתיחת המו"מ הקואליציוני על הרכבת הממשלה החדשה, אמר הבוקר אחד ממנהיגי ש"ס אריה דרעי, כי התרשם שנתניהו מעוניין בממשלה רחבה. "זה מעודד לשמוע את ראש הממשלה מדבר בצורה אחראית. שוחחתי איתו כבר ביום שישי והתרשמתי ממנו מאוד שהוא רוצה שכולם יצטרפו לקואליציה רחבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דרעי התראיין בגל"צ והתייחס לאחת המחלוקות העיקריות שתשפיע על הרכב הממשלה. "מוסכם עלינו שחייבים להתמודד עם הבעיה של הגברת השוויון בנטל", אמר דרעי. "ומצד שני שזה יתבצע מתוך הבנה והסכמה. לראש הממשלה יש את אנשי המקצוע שלו והם יודעים את מלאכתם".

ש"ס תנעל היום את חלקו הראשון של המו"מ הקואליציוני, ונציגיה נערכים לשיחות עם נציגי נתניהו. "לא מתפקידנו להציע פשרות. אנחנו נבוא עם הדעות שלנו. לדעתי זה ייקח זמן", אמר. "יש עוד נושאים שנעמוד עליהם היום כמו הקיצוץ ואחרים".

"בלי הידברות החרדים יישארו בחוץ"

"אני מקווה שזה לא נכון", הגיב דרעי על האמירה כי לפיד לא רוצה את ש"ס בממשלה. "יש הרבה אנשים שאומרים לי שאני נאיבי. הוא אומר שאין לו בעיה עם אנשים, אלא עם נושאים. אם זה נכון, זה חמור מאוד. אם זאת העמדה שהוא מציג, היא ברורה מאוד ומשמעותה היא שאין הידברות והחרדים יישארו בחוץ".

דרעי טען כי ש"ס לא תיכנס לקואליציה בכל מחיר. "לכל אחד מאיתנו יש קווים אדומים", הצהיר. "לא ניתן בשום פנים ואופן לפרק את עולם התורה. האופוזיציה לא מפחידה אותי".

לעומת זאת, מדבריו אפשר היה לשמוע התגמשות לא אופיינית, לפחות בכל מה שקשור לחלוקת תיקי השרים. "התיקים זה לא מה שחשוב עכשיו. אם זה מפריע למישהו, אנחנו מוכנים לדבר גם על זה. השאלה היא אם נוכל לחיות עם קווי היסוד של הממשלה. לנו חשוב שלא יפגעו בעולם התורה ושלא יפגעו בשכבות החלשות".