עכשיו זה רשמי: המו"מ הקואליציוני יוצא לדרך

רק אמש הוטל על ראש הממשלה בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה, וכבר היום יחל באופן רשמי המו"מ הקואליציוני. יישארו מחוץ לחדר הדיונים: העבודה, מרצ והמפלגות הערביות. נתניהו: "קורא לכל אלו שהודיעו שלא יישבו בממשלה – לשקול שוב"

לנתניהו אין זמן לנוח: כבר היום בצהרים צפויים אנשיו לפתוח באופן רשמי את המו"מ הקואליציוני בכפר המכביה ברמת גן. נציגי הליכוד ביתנו יפגשו את נציגי המפלגות האחרות בזו אחר זו - תחילה יפגשו עם מקביליהם מ"יש עתיד", אחר כך "הבית היהודי" וש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד וישראל ביתנו יכלול את עורכי הדין יצחק מולכו ודוד שמרון, מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר משה ליאון ועו"ד יואב מאני. הצוות קבע פגישות ראשונות עם חברי הסיעות שהביעו נכונות להצטרף לממשלת נתניהו השלישית.

היום ב-13:30 יגיעו לכפר המכביה נציגי מפלגת "יש עתיד", שיהיו הראשונים להתדיין עם נציגי הליכוד ביתנו, ומיד אחריהם בשעה 15:00 יגיעו לדיון נציגי מפלגת "הבית היהודי". את יום הדיונים הראשון תחתום מפלגת ש"ס שתשלח את נציגיה בשעה 16:30 אחר הצהרים.

מחר ייפגשו צוותי המו"מ עם נציגי המפלגות "יהדות התורה", "התנועה" וקדימה. נכון לשעה זו, ובאופן לא מפתיע, מפלגת העבודה, מרצ ונציגי המפלגות הערביות לא מתכננות לקיים מפגשים למו"מ קואליציוני עם אנשי הליכוד ביתנו.

נתניהו מחכה ליחימוביץ'?

למרות היעדרותה של מפלגת העבודה מלו"ז השיחות, נדמה שנתניהו לא מוותר, ומנסה לבנות קואליציה רחבה יותר. "במציאות שבה אנו חיים, אין מקום לחרמות", אמר הערב נתניהו בטקס שבו הטיל עליו נשיא המדינה את הרכבת הממשלה. "לכן אני קורא לכל אלו שהודיעו שלא יישבו בממשלה - לשקול שוב", אמר נתניהו ורמז כי על יחימוביץ' לחזור בה מהצהרתה טרם הבחירות, לפיה לא תשב בממשלתו.

מנאומו של נתניהו אמש, לאחר שפרס הטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה משתמע ששותפו הטבעי לממשלה יהיה יאיר לפיד ומפלגתו "יש עתיד". מיד לאחר שהבהיר נתניהו כי משימתו הראשונה היא לעצור את אירן מלהתחמש בנשק גרעיני, הוא ציין את מחוייבותה של הממשלה לשלום, לשוויון בנטל, להורדת יוקר המחייה ולשינוי שיטת הממשל.