שיר הניצחון של לפיד: "הפייסבוק החליף את כיכר העיר"

מסיבת סיום הקמפיין: למפלגת יש עתיד יש סיבה טובה לחגוג. נתניהו אמנם קיבל על עצמו את ראשות הממשלה, אבל נראה שלפיד הוא המנהיג הדומיננטי של הכנסת ה-19. "זה עולם חדש", סיכם לפיד את קמפיין הבחירות המוצלח, "ההגדרות הישנות של שמאל וימין כבר לא רלוונטיות". וגם: איזה שיר ביצע לפיד על הבמה?

לא רק בערב הבחירות, גם היום, בזמן שבירושלים נשיא המדינה הטיל על ראש הממשלה בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה הבאה, גונב לפיד את תשומת הלב לראש הממשלה, בחגיגה שערך בקיבוץ נצר סרני עם אלפי הפעילים של מפלגת "יש עתיד", המפלגה השנייה בגודלה בכנסת ה-19 לרגל סיום מערכת הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בחרו בנו משום שהאמינו לנו שבאנו לעשות טוב", אמר בנאומו יו"ר המפלגה יאיר לפיד. "האמינו לנו שבאמת באמת באנו לשנות". בנאומו, הסביר לפיד את סוד ההצלחה של מפלגתו: "זה עולם חדש. הפייסבוק החליף את כיכר העיר. ההגדרות הישנות של שמאל וימין כבר לא רלוונטיות", הסביר.

גם קהל המצביעים הצעיר זכה להתייחסות הערב. "הפעם", תיאר לפיד, "אלה לא ההורים שאמרו לילדים למי להצביע. אלא הילדים הם אלה שאמרו להוריהם 'תזכרו שבבחירתכם אתם קובעים את העתיד שלנו'".

לסיום, הודה לפיד לאלפי פעיליו הנלהבים שהריעו לו בקהל, ול-18 שותפיו שעומדים להיכנס יחד איתו לבית המחוקקים. "יש באולם הזה אנשים שעזבו עבודות, לימודים ולא ראו את המשפחה שלהם במשך שבועות. כעת הם נושאים אחריות על המדינה שלהם".

על הבמה: קלינשטיין, שרוף, אשכנזי ו-הזמר יאיר לפיד

"האמינו לנו שבאנו לעשות טוב". יאיר לפיד, (יח"צ)
לצד הדיבורים על פוליטיקה חדשה, נראו בכל זאת גם סממנים של הפוליטיקה הישנה שלפיד נוהג לגנות. עמדות הקייטרינג באירוע היו עמוסות בכל טוב, ורבים מפעילי המפלגה נראו כשהם ממהרים לדוכנים.

פוליטיקה ישנה? כנס יש עתיד, הערב (חדשות 2)
על החלק האומנותי במסיבת סיום הקמפיין היו מופקדים שני חבריו הטובים של לפיד, רמי קלינשטיין ועינת שרוף. מי שהצטרפה אליהם הערב היא הקומיקאית והשחקנית עדי אשכנזי, שחייבת ליו"ר מפלגת יש עתיד את הפריצה הגדולה שלה לעולם הבידור לאחר שהגישה פינה בתכנית האירוח שלו. אבל מי שהפתיע יותר מכולם - היה יאיר לפיד בכבודו ובעצמו, שניגן ושר על הבמה מספר שירים, ביניהם גם את הלהיט של הביטלס "A Little Help from My Friends".