"לפיד יוביל אותנו לקרע בעם, ואני רוצה למנוע זאת"

יו"ר מפלגת ש"ס אלי ישי מתכונן לישיבה באופוזיציה: "יאיר לפיד", קרא ליו"ר המפלגה השנייה בגודלה בכנסת ה-19, "תפסיק לחשוב שמה שאתה מתכנן – יכול לצאת אל הפועל". וגם: ריאיון ראשון מאז יום הבחירות עם יו"ר מפלגת קדימה שאול מופז שטוען "יכול להיות שיציעו לי את תיק הביטחון"

נשמע שגם אלי ישי, מס' 1 במפלגת ש"ס, פסימי לגבי הסיכויים של מפלגתו להיכנס לממשלת נתניהו השלישית. "מבחינתי שנישאר באופוזיציה", אמר ישי בריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם דנה ויס. "אני לא רואה שנתניהו מעדיף אותנו בממשלה. הסיכויים שלנו נמוכים, סביב 30 אחוזים", הוסיף. "יש לי רק דאגה אחת: אני חושש שיאיר לפיד יוביל אותנו לקרע בעם. אני רוצה למנוע זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם לפיד יפגין תכונות של מנהיג, הוא ישתכנע ויבין שלא ניתן לגייס חרדים בכפייה. אם הוא יעמוד על שלו, המפלגה שלו תיכנס לארכיון הכנסת, כמו מפלגות רבות שקדמו לה", הזהיר ישי.

שר הפנים (היוצא ככל הנראה) הבהיר בריאיון כי מפלגת ש"ס מוכנה להצטרף לממשלת נתניהו ואף לוותר על תיקים לחבריה, "ובלבד שיבוא חוק שישמור על תורת ישראל". בתום הריאיון, פנה ישי באופן ישיר ללפיד וקרא לו: "תפסיק לחשוב שמה שאתה מתכנן - יכול לצאת אל הפועל".

"תיק הביטחון עוד לא הוצע לי - ייתכן שהוא יוצע"

גם יו"ר מפלגת קדימה, שאול מופז, העניק הערב ריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם דנה ויס - ראיון ראשון מאז יום הבחירות, בו קיבלה מפלגת קדימה שני מנדטים בלבד. "ידעתי שנעבור את אחוז החסימה", סיפר מופז.

"לא ביקשתי תיק מסוים", הבהיר מופז כשנשאל על סיכוייו להתמנות לתפקיד שר הביטחון. "יש תפקידים שלא אומרים להם 'לא' - אחד מהם הוא תיק הביטחון. התפקיד לא הוצע לי, אך ייתכן שהוא עוד יוצע", הוסיף.