הרב עובדיה לפרס: "לא לקרע בעם"

בש"ס מודאגים מכוחו האלקטורלי של לפיד שישפיע על חוק השוויון בנטל, ומנסים לסכל אותו. הרב עובדיה יוסף שיגר אגרת לנשיא פרס: "חלילה ליצור מלחמת אחים שתקרע ותפלג את העם היהודי". השר ישי אצל הנשיא: בניגוד ללפיד, נתניהו רוצה אותנו בממשלה, נהווה גוש בנושא הגיוס

פרס והרב עובדיה. ארכיון (יוסף אבי ויאיר אנגל)

בעוד נשיא המדינה ממשיך בסבב הפגישות עם הסיעות לצורך הרכבת הממשלה, בש"ס חוששים מהכוח של לפיד שעלול להוביל לחוק שוויון בנטל שמנוגד לעמדתם. לשם כך מנסים בש"ס לגייס את הנשיא, שקיבל הבוקר מכתב נרגש ממנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באגרת מיוחדת שהובאה לנשיא פרס על ידי ראשי התנועה, הודה הרב עובדיה לפרס על ברכותיו לבריאותו, וקרא לו להפעיל לחץ כדי למנוע קרע בעם בשל חוק גיוס חדש. "בוודאי שיש לקיים שיחות בכובד ראש ולמצוא פתרונות הולמים בעבור אלה שאין תורתם אומנותם", ציין, "אולם חלילה ליצור מלחמת אחים שתקרע ותפלג את העם היהודי בארץ ישראל".

"כבוד הנשיא, מתוקף תפקידך הרם וההשפעה הגדולה שיש לך, אני פונה אליך מלב דואג וכואב, אנא הפעל השפעתך בכדי לחבר את הלבבות של כלל המגזרים בעמנו", המשיך הרב עובדיה. "פנה נא אליהם הדריכם בדרך ההיגיון וההסכמה, ולא בדרך המחלוקת והשנאה, בכדי שעמינו יישאר מאוחד ולא תרבה שנאת אחים בין אחים".

נציגי סיעת ש"ס הגיעו הבוקר לנשיא וביקשו שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה. מספר 1 בש"ס, השר אלי ישי אמר לפני כניסתו ללשכת הנשיא כי בניגוד ליאיר לפיד, נתניהו רוצה את ש"ס בממשלה. "עקרונותינו ידועים", אמר ישי. "אנחנו ויהדות התורה נהווה גוש בכל הקשור לנושא השוויון בנטל, בנושאים אחרים - כל מפלגה לגופה".