מסתמן: "יש עתיד" תדרוש מנתניהו את ראשות ועדת הכספים ואת תיק השיכון

גורמים המקורים לצוות המשא ומתן הקואליציוני ב"יש עתיד" טוענים כי המפלגה צפויה לתבוע לקבל לידיה את ראשות ועדת הכספים ואת תיק השיכון, לצד מספר תיקים חברתיים, כך דווח ב"הארץ". הגורמים הסבירו את המהלך בכך ש"אין טעם בתיקים החשובים כשבראש הוועדה עומד ח"כ חרדי העושה ככל העולה על רוחו"

"יידרשו את ראשות ועדת הכספים", יאיר לפיד (חדשות 2)

הנשיא טרם הטיל באופן רשמי את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו, אך כבר כעת מסתמן כי מפלגת "יש עתיד" תדרוש ממנו את תיק השיכון וכן את ראשות ועדת הכספים בכנסת. "הארץ" דיווח כי מפלגתו של יאיר לפיד תתבע לקבל לידיה את התיקים הללו, לצד מספר תיקים חברתיים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים בסביבתם של אנשי צוות המשא ומתן של "יש עתיד" הסבירו את הרצון בראשות ועדת הכספים במשמעותה הגבוהה בקביעת סדר היום הכלכלי של מדינת ישראל. "בקמפיין שאלנו איפה הכסף, ואין ספק שהוא עובר בוועדה הזו", אמרו.

הגורמים הסבירו את רצון המפלגה לקבלת ראשות המפלגה מידיו של ח"כ משה גפני מסיעת יהדות התורה, בשאיפה להבטיח את האפשרות שיצליחו לכולל שינויים משמעותיים הנוגעים להעברת תקציבים. "אין טעם לקבל תיקים חשובים, אם בראשות הוועדה הזו יעמוד ח"כ חרדי שיעשה ככל העולה על רוחו ויתקע את פעילות המשרדים, בהתאם לסדר יום פוליטי שונה לחלוטין מזה של אזרחי המדינה", טענו.

ממפלגת יש עתיד נמסר בתגובה לדיווח כי אנשיה אינם עוסקים כעת בחלוקת התיקים, אלא בערכים שעליה תתבסס הקואליציה החדשה. לדבריהם, שאלת כניסת המפלגה לממשלה החדשה שתוקם תוכרע בהתאם לדגש שיושם על ערך השוויון בנטל, ולאו דווקא על פי חלוקת המשרדים.

היום: הנשיא יחל בסבב התייעצויות

במקביל לדיווחים על המו"מ הקואליציוני המתנהל בימים אלה, יחל הערב נשיא המדינה שמעון פרס בסבב התייעצויות לקראת הטלת מלאכת הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת.

מיד לאחר שיועברו לידיו תוצאות הבחירות הסופיות מידיו של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, צפוי פרס לפתוח במרתון ההתייעצויות כאשר המפלגות הראשונות שיזמן אליו יהיו יש עתיד והליכוד ביתנו. על פי ההערכות, הנשיא יסיים את סבב ההתייעצויות כבר ביום שישי ויטיל ככל הנראה את הזכות להקמת הקואליציה על רה"מ נתניהו.