ח"כ בן סימון נגד יחימוביץ': "'גנרליסימו' בבגדי אישה, לא עוברת מסך"

שבוע אחרי האכזבה מתוצאות הבחירות ובעבודה מחדדים את הסכינים: יו"ר המפלגה ספגה אחר הצהריים האשמות חריפות מצד מי שדורג במקום ה-21 ברשימה לכנסת - שהפך לא ריאלי. "היא הנהיגה צייתנות כזו שמזכירה תנועות נוער בברית המועצות", האשים

יום לאחר שכינסה את ישיבת הסיעה הדחופה שבה הוטחו בה האשמות קשות על האופן שבו ניהלה את קמפיין העבודה, ספגה הערב שלי יחימוביץ' מתקפה מילולית חריפה מצד חבר הכנסת היוצא דניאל בן סימון, שהוצב במקום ה-21 ברשימה ולא יכהן קדנציה נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צריך להיזהר בכל מקום ממחשבה אחידה, אבל שלי דורשת צייתנות מלאה", האשים בן סימון בריאיון לערוץ הכנסת. "צייתנות כזאת לא הייתה במפלגת העבודה ומעולם לא היה בה 'גנרליסימו' בבגדי אישה שאומר מה לעשות. הייתה שתיקה שמעולם לא הייתה כדוגמתה. אני הייתי שם עם ברק. עקבתי גם אחרי שמעון פרס ויצחק רבין. מעולם לא הייתה צייתנות כזו שמזכירה תנועות נוער בברית המועצות".

ההאשמות נגד יחימוביץ' באו למחרת טענות שהשמיעו נגדה חברי כנסת בנימין בן-אליעזר (פואד) ויצחק (בוז'י) הרצוג, שלפיהן גרמה מדיניותה הכלכלית והמדינית לבריחה של מצביעים מהעבודה הישר לזרועותיהן של אנשי יש עתיד ומרצ. אלא שגם הם ספגו אחר הצהריים מהלומה מילולית מצד בן סימון: "פואד צייתן. בוז'י הרצוג צייתן. כבל צייתן. כולם צייתנים. אם שלי תמצא גלולה שתפתור אותה מכך שהיא לא עוברת מסך, מסך אנושי, אני אהיה בעדה. כל אדם אחר במפלגה יכול להתמודד מולה".

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "דניאל בן סימון בזבז את כספי הציבור בצורה כושלת בארבע השנים האחרונות. הוא לא קידם, לא חוקק ולא עזר. למרות העובדה שחברי המפלגה הכירוהו היטב - ואולי דווקא בשל כך - מיקמו אותו במקום לא ריאלי ברשימה, באופן דמוקרטי, שעה שכל חברי הכנסת האחרים נבחרו למקומות גבוהים. מסע הבכי וההשמצות שלו מביך ומבייש. יוטב לו לעשות חשבון נפש על כהונתו הכושלת".