מרב מיכאלי על פרשת אשל: "למה נתניהו שותק?"

חברת הכנסת המיועדת מטעם העבודה תוקפת היום את ראש הממשלה שעוד לא הגיב לסערה סביב הניסיון למנות את נתן אשל לצוות המו"מ הקואליציוני. "השתיקה מעודדת דיכוי והשפלה של נשים", כתבה מיכאלי בפייסבוק. גם לזה בליכוד-ביתנו מסרבים להגיב

נתן אשל ונתניהו. ארכיון (רויטרס)

סערת נתן אשל מסרבת לגווע. יום אחרי הפרסום על כוונתו להגיש תביעת דיבה נגד הפעילה הפמיניסטית שפתחה דף פייסבוק נגד הצטרפותו לצוות המו"מ הקואליציוני בשל מה שכינתה "עבירות מין", ואחרי פרסום המייל התועה ששלח בשגגה לשלי יחימוביץ', יוצאת היום חברת הכנסת המיועדת מטעם העבודה מרב מיכאלי - נגד אשל ונתניהו עצמו.

"לביבי אין בעיה לשתוק, אבל לנו יש", כתבה מיכאלי בדף הפייסבוק שלה וזכתה עד כה ליותר מאלף לייקים. "בואו נבהיר משהו: הבעיה היא לא נתן אשל. הוא כבר סולק וגורש מהשירות הציבורי לצמיתות כי הטריד. הבעיה היא נתניהו".

לדבריה, "זה האיש שמעודד דיכוי והשפלה של נשים כשהוא מתעלם באופן שיטתי ובוטה מהחלטת היועמ״ש, ומעסיק באופן פעיל את האיש שהטריד. נתניהו מעודד גזענות כלפי ערבים כשהוא שותק מול ההסתה נגדם", כתבה והתייחסה לשלטים הגזעניים שהניפו אוהדי בית"ר ירושלים.

"נתניהו מעודד דיכוי נשים כשהוא שותק שתיקה מטרידה מול ההתבטאויות הגזעניות של מקורבו אשל", כתבה על דבריו של אשל שפורסמו הבוקר ברשת לפיהם "כנראה שלנשים אין בעיה לשקר". "אשל הוא הסימפטום. נתניהו הוא הבעיה. נתניהו אולי שותק, אבל אנחנו לא נשתוק", סיימה מיכאלי.

בליכוד-ביתנו סירבו להגיב לדברים.

נתן אשל, נזכיר, הורחק מהשירות הממשלתי ומתפקידו כראש לשכת נתניהו בעקבות התנהגות בלתי הולמת כלפי עובדת בלשכה. אתמול אחר הצהריים פרסמה יו"ר העבודה יחימוביץ' מייל ששלח אליה בטעות אשל בשלהי דצמבר האחרון, שבו ביקש לברר האם יוכל למלא תפקיד בצוות המו"מ הקואליציוני אחרי הבחירות.

המייל שהגיע ליחימוביץ' (פייסבוק)

"שבוע טוב שלומית", כתב אשל ליועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה - וכיתב בשגגה גם את יחימוביץ'. "מה שלומך ואיך העניינים. ראש הממשלה והשר ליברמן רוצים שאעמוד בראש צוות המו"מ שלהם להקמת הקואליציה הבאה. האם התחייבותי לא לעבוד בשירות הממשלתי (זה לא כולל הציבורי ו/או הפוליטי) יוצרים בעיה או שזה בסדר. להתראות נתק'ה".