קודם נתניהו ולפיד: הנשיא פרס יתחיל להתייעץ

נשיא המדינה שמעון פרס יקבל מחר לידיו את תוצאות הבחירות הרשמיות ואז יחל בסבב התייעצויות בו ימליצו לו נציגי כל מפלגה על האדם שירכיב את הממשלה הבאה. כבר בערב ייפגש עם הליכוד-ביתנו ויש עתיד, ולמחרת עם העבודה וש"ס. תוך 28 ימים אמורה לקום הממשלה ה-33 של ישראל

פרס וראשי המפלגות הגדולות (חדשות 2)

לצד המשא ומתן הקואליציוני שמתנהל בין המפלגות השונות בניסיון להקים ממשלה שמצד אחד תטפל בסוגיית השוויון בנטל ומצד שני תכלול את ש"ס, יחל מחר ההליך הרשמי של סבב התייעצויות של המפלגות אצל נשיא המדינה שמעון פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסבב ייפתח רשמית ב-17:30, כשהנשיא יקבל לידיו את תוצאות הבחירות הרשמיות לכנסת ה-19 מידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, אליקים רובינשטיין. על פי הנוהג, הנשיא ייפגש עם נציגי הסיעות שנבחרו לכנסת, ישמע את המלצתן ולאחר גמר סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות יכריז על חבר הכנסת עליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה.

מרגע הטלת מלאכת הרכבת הממשלה על הח"כ הנבחר עומדים לרשותו או לרשותה, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, יש לנשיא סמכות להעניק ארכה נוספת של עד שבועיים נוספים.

מחר: הליכוד-ביתנו ויש עתיד

סדר ההתייעצויות, בו כאמור יגידו נציגי המפלגות על מי הם ממליצים להרכבת הממשלה, נקבע מהגדולה לקטנה. כך, יגיעו ראשונים נציגי מפלגת הליכוד ביתנו, מחר ב-18:30. כבר ב-19:20 צפויים להיפגש עם פרס נציגי מפלגת יש עתיד.

למחרת יחלו ההתייעצויות עם נציגי מפלגת העבודה שרק אתמול החליטו להישאר באופוזיציה, אחריהם הבית היהודי, לאחר מכן ש"ס שמהווה את אחת השאלות הגדולות בהרכבת הממשלה ויסיימו את היום נציגי מפלגת יהדות התורה.

יום שישי יהיה האחרון להתייעצויות, והנשיא פרס יתחיל אותו עם נציגי מפלגת התנועה בראשות לבני. אחריהם יגיעו אנשי מרצ, רע"מ תע"ל, חד"ש, בל"ד, ואחרונה - מפלגת קדימה.