ישיבה ראשונה ליהדות התורה: "העם אמר דברו לא רק כשתמך בלפיד"

הקרב על השוויון בנטל לקראת הרכבת הממשלה נמשך: היום כינסו ביהדות התורה ישיבה ראשונה בה הבהירו חברי הכנסת כי יש לפרוע את חוב הבחירות. "העם אמר את דברו לא רק ב-19 המנדטים של לפיד, אלא גם ב-18 שלנו (ושל ש"ס)", הדגיש ח"כ אייכלר. גפני הדגיש: "לא יודעים איזו קואליציה תיבחר"

ישיבת יהדות התורה. "לפרוע החוב" (חדשות 2)

בעוד המשא ומתן הקואליציוני עדיין לא הפך "רשמי", הקרב של השוויון בנטל עדיין מעסיק את הגוש החרדי, זאת לאור החשש שראש הממשלה בנימין נתניהו יתגמש לאור הדרישות הנושקות של מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד בעניין זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום כינסה סיעת יהדות התורה ישיבה ראשונה לאחר הבחירות, במהלכה התייחסו חבריה למגעים הקואליציוניים ולמחלוקת סביב נושא השוויון בנטל. "לא באנו למגרש משחקים אלא למאבק קשה מאוד. נגן על קודשי השם בשם 200 אלף תומכים ויחד עם ש"ס אחותנו הגדולה נאמר כן לתורת ישראל, כן למדינה יהודית וצודקת", אמר ח"כ ישראל אייכלר. "העם אמר את דברו לא רק ב-19 המנדטים של לפיד, אלא גם ב-18 שלנו (ש"ס ויהדות התורה יחד)".

לדבריו, "לא ניתן שבעשירון העליון ישלטו בעזרת הכסף במעמדות התחתון והבינוני. אנחנו נרצה לחזור למדינת ישראל של רווחה ולא שלה מרווחיה". עוד הדגיש כי לימוד תורה הוא חלק מהמערך הביטחוני, עניין הדיור והצדק החברתי.

"לפרוע את חוב הבחירות"

לדבריו ח"כ יעקב ליצמן, הגיעה העת "לפרוע את החוב". סגן שר הבריאות ציין כי "אנחנו שומעים שהעם אמר את דברו בעניין לפיד אבל אנחנו וש"ס שווים במספר המנדטים", והדגיש כי "עדיין לא יודעים איזו קואליציה תיבחר".

ח"כ משה גפני אף ציין כי מפלגתו לא פוסלת אף מפלגה: "אין לנו מצע כזה אני אומר לראש הממשלה יהדות התורה וש"ס הן מפלגות יציבות אני לא ידוע לאן הולכות המפלגות החדשות", ואילו ח"כ אורי מקלב הוסיף כי "המפלגה שנפנפה בדגל השוויון בנטל - קדימה - נמחקה מהמפה הפוליטית".